11 липня 2025, 12:26

Ціни на нафту показали рух напередодні нових антиросійських санкцій Трампа

Ринки бурхливо реагують на політичні процеси у США, де Дональд Трамп змінив зовнішньополітичний вектор, і не лише.

Ціни на нафту показали рух напередодні нових антиросійських санкцій Трампа

Світові ціни на нафту знову пішли вгору у п'ятницю, 11 липня, після того як напередодні фіксувалося зниження котирувань. Причиною став новий сигнал із США: президент Дональд Трамп заявив про намір зробити важливу заяву щодо Росії, яка, ймовірно, стосується нових санкцій. Про це повідомляє Reuters.

Нафта знизилася у ціні, а потім подорожчала

За даними бірж, ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 19 центів і сягнули 68,83 долара за барель. Американська нафта WTI також додала у ціні – на 24 центи, до рівня 66,81 долара за барель.

Аналітики ING зазначають, що ринок одразу відреагував на слова Трампа. Інвестори почали нервувати через можливе посилення санкцій проти Росії, які можуть бути оголошені вже у понеділок.

Рух на тлі висловлювань Трампа

Нагадаємо, Трамп останнім часом все частіше висловлює розчарування президентом РФ Володимиром Путіним через відсутність просування у мирних переговорах з Україною та масованих бомбардувань українських міст.

Нові санкції вже близько

Крім того, Конгрес США готується розглянути законопроект про так звані "пекельні" санкції проти Росії, який може завдати серйозного удару по російській економіці.

Крім політичного чинника зростання цін на нафту підтримує і сезонність ринку. Зокрема, експерти BMI у своєму щотижневому звіті відзначили збільшення сезонного попиту на паливо, а також атаки єменських хуситів, що відновилися, на судна у Червоному морі, що підвищує ризики перебоїв з поставками.

Ключовий фактор - рішення ОПЕК +

Тим не менш, стрімке зростання цін стримується рішенням ОПЕК+ збільшити видобуток нафти у серпні на додаткові 548 тисяч барелів на добу. За прогнозами ING, у вересні може бути ще одне збільшення обсягів видобутку, після чого країни-учасниці, ймовірно, візьмуть паузу.

Окремо варто зазначити, що в опублікованому у четвер прогнозі ОПЕК знизила очікування світового попиту на нафту у 2026-2029 роках. Це з тим, що зростання споживання вуглеводнів у Китаї сповільнюється.

Тепер передбачається, що у 2026 році світовий попит складе у середньому 106,3 млн барелів на добу, тоді як раніше прогнозувалося 108 млн барелів. Проте у довгостроковій перспективі експерти ОПЕК очікують, що до 2050 року глобальна потреба у нафті зросте ще на 19%.

Як раніше Dialog.UA писав, Саудівська Аравія збільшує видобуток нафти, що вкрай невигідно Путіну.

Нагадаємо, американські банки передбачили подальшу долю нафти у контексті російської економіки.


Автор: Дмитрий Нежин

Останні новини