Китай знову вдарив по Росії: Пекін зробив РФ неприємний "сюрприз" – росСМИ
Поки Росія бачить у Китаї стратегічного партнера, найбільша китайська гірничодобувна компанія "Лунсін" залишає РФ за перших же складнощів, кидаючи місцевих робітників напризволяще.
Китайська гірничодобувна компанія "Лунсін" припиняє діяльність у Росії через санкції та тиск з боку фінансових установ. Поки Росія називає КНР стратегічним партнером, китайські компанії не готові жертвувати своїми інтересами заради Москви та у разі першої загрози йдуть.
Китай знову кидає Росію
У Республіці Тива під загрозою закриття опинилося одне з найбільших гірничодобувних підприємств - "Кизил-Таштизький гірничо-збагачувальний комбінат" (ГЗК) ТОВ "Лунсін". Компанія належить китайській Zijin Mining Group, що входить до найбільших гірничодобувних компаній КНР.
Причини припинення роботи
Компанія пояснює рішення фінансовими труднощами, викликаними "суттєвим розширенням санкцій і подальшими відмовами китайських банків працювати з російськими фінансовими компаніями". Генеральний директор комбінату Лі Кайвень вже підписав наказ про зупинення роботи, повідомили на "108 каналі".
За даними уряду Тиви, на підприємстві працюють близько 1200 осіб, з яких 800 – місцеві жителі. З 1 червня 2025 року на підприємстві оголошено простой з вини роботодавця.
Китайська компанія не готова йти на ризики
Поки Росія продовжує вважати Китай стратегічним партнером, китайські компанії демонструють готовність піти за найменшої загрози своїм інтересам. За першої ж серйозної проблеми "Лунсін" згорнула діяльність, фактично залишивши Росію на самоті.
Глава підприємства вже вилетів до Китаю для переговорів із головною компанією. Влада регіону створила робочу групу для перегляду рішення про закриття комбінату.
Інвестиції та майбутнє підприємства
Компанія "Лунсін" була створена у 2005 році та розробляє Кизил-Таштизьке поліметалеве родовище. Інвестиції у підприємство становили 17 млрд рублів, і щорічно комбінат переробляв близько 1 млн тонн поліметалевої руди, виробляючи 220 тис. тонн мідних, цинкових і свинцевих концентратів.
Рішення китайської компанії про зупинення діяльності на тлі санкційного тиску демонструє, що Китай не має наміру жертвувати своїми інтересами заради Росії. Такий поворот подій нагадує удар у спину для Москви, яка сподівалася на стратегічне партнерство.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що у російському "АвтоВАЗі" звинуватили китайських конкурентів у "безпрецедентному демпінгу" та зажадав розслідування.