На Росію чекає обвал цін на нафту: Іран готує Москві неприємний "сюрприз"
Одразу дві великі нафтовидобувні країни Іран і Саудівська Аравія готуються різко збільшити видобуток нафти вже наступного місяця.
У Росії на обрії серйозні проблеми через ризик обвалу цін на нафту. Іран вирішив терміново збільшити виробництво нафти на 250 000 барелів на добу, що завдасть нового удару по світовим цінам, опустивши їх ще нижче. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters із посиланням на заяви уряду країни.
Перший віце-президент Ірану Мохаммад Реза Ареф зазначив, що це має вирішальне значення для підтримки іранської економіки у поточних умовах.
Зараз Іран виробляє 3,2 млн барелів на добу.
Рішення Ірану, ймовірно, пов'язане із змінами у політиці Саудівської Аравії. Королівство має намір відмовитися або принаймні значно скоригувати свою участь в угоді ОПЕК+ у бік припинення подальшого скорочення видобутку нафти. Водночас ці дії можуть обрушити ціни на нафту нижче 60 доларів за барель, що буде важким ударом для Росії.
Російський економічний аналітик Анатолій Несміян наголошує, що Саудівська Аравія як ключовий учасник угоди добровільно скорочувала видобуток, щоб компенсувати недобросовісне виконання угоди рядом країн-підписантів, включаючи Росію. Однак це стало надто важким тягарем для бюджету країни, а сама угода практично перестала виконувати свою функцію, оскільки США й інші виробники просто займали обсяги, які "звільняли" країни ОПЕК+.
З грудня Саудівська Аравія почне збільшувати видобуток і експорт, переходячи до нової стратегії: перестати підтримувати ціну на нафту та компенсувати доходи, що випадають, за рахунок зростання частки на ринку. Це призведе до зниження нафтових цін у середньостроковій перспективі.
"Найбільше постраждають країни-ізгої, такі як Іран, Росія, Венесуела, Лівія, а також країни з недостатнім технологічним рівнем, до яких можна віднести, наприклад, Нігерію. Для них падіння ціни матиме тяжкі наслідки. У Росії майже не залишилося родовищ з легковитягуваною нафтою, а для важких родовищ настає технологічна межа - без зовнішньої допомоги добувати нафту на сильно обводнених і виснажених родовищах стає все важче, тому нарощувати видобуток і експорт в умовах санкцій буде або вкрай непросто, або неможливо", - підкреслює експерт.
В Ірані схожа ситуація з санкціями та технологічною відсталістю, але поки що відносно доступні для видобутку родовища, тому іранці мають намір превентивно збільшити видобуток, розраховуючи синхронізувати свої дії із саудитами та не дозволити їм захопити іранську частку на ринку.
Зважаючи на все, падіння цін на нафту вже враховано у планах, і тепер виробники виходитимуть із цієї нової ситуації, додає Несміян.
Нагадаємо, Dialog.UA інформував, що саудівський принц ібн Салман пригрозив обвалити нафту та відмовився їхати до Путіна на саміт БРІКС.
Останні новини
ЗСУ відбили штурм росіян на південь від Покровська, сапери підірвали міст у Новотроїцькому – ЗМІ
13:13"Чому всі постять цей пекельний треш?" – Коваленко заспокоїв українців, розвінчавши новий фейк
12:59Реалістичний сценарій для завершення війни в Україні складається із чотирьох пунктів – The Atlantic
11:23