МВФ пророкує Україні зростання держборгу до 100% ВВП: що це означає для майбутнього економіки країни
МВФ прогнозує, що державний борг України у 2025 році перевищить 100% ВВП, що загрожує фінансовими ризиками, включаючи підвищення податків та загрозу дефолту.
Міжнародний валютний фонд прогнозує, що 2025 року державний борг України перевищить 100% від валового внутрішнього продукту (ВВП). На думку експертів Фонду, ця обставина може серйозно вплинути на економіку країни. Про це повідомляє "Укрінформ".
Згідно з наданими даними, до кінця поточного року рівень державного та гарантованого боргу України очікується на рівні 95,6% від ВВП. Проте вже наступного року цей показник, за прогнозами, зросте до 106,6% від ВВП, а 2026 року може досягти 107,6%. Прогнозується, що до 2027 року цей рівень трохи знизиться до 102,6% ВВП.
МВФ наголошує, що попри демонстрацію певної економічної стійкості Україна стикається з низкою серйозних викликів. До цих викликів належить прогнозований зимовий дефіцит електроенергії, викликаний значними пошкодженнями енергетичних об'єктів, проблеми на ринку праці та війна, що триває.
В умовах збільшуваного державного боргу Україні може загрожувати фінансова залежність, складнощі зі здійсненням платежів, необхідність збільшення податків і навіть загроза дефолту.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що влада України прийшла до угоди з Міжнародним валютним фондом про поетапне збільшення тарифів на газ і електроенергію з метою зміцнення стабільності енергетичного сектора.
Також нагадаємо, що МВФ тисне на Україну, вимагаючи послабити гривню та підвищити податки.