13 червня 2024, 13:29

У спину вдарив Китай: одразу після санкцій США росіянам прилетів "сюрприз" від КНР

У важкий для Москви момент Китай показує, що не ризикуватиме своєю економікою та зв'язками із Заходом заради Росії.

У спину вдарив Китай: одразу після санкцій США росіянам прилетів "сюрприз" від КНР

Поки Росія намагається оговтатися від нового пакета санкцій, Китай завдав несподіваного удару по російській економіці. Інформаційне агентство Reuters повідомляє, що російські філії китайських банків зупинили оброблення розрахунків у російсько-китайській торгівлі у доларах і євро.

Російські експерти вже б'ють на сполох і заявляють про те, що зросте ризик обвалення експорту й імпорту у межах 10-25% у найближчі півроку через неможливість оплачувати зовнішньоторговельні операції у доларах і євро.

Це може призвести до дефіциту критичного імпорту, загальмувавши інвестиційну активність. Слідом за цим почне дорожчати імпорт, слідом за яким ціни підскочать на 20-30%.

Експерти підкреслюють, що тепер ризик деградації валютних транзакцій з Китаєм на побоюваннях вторинних санкцій перетворився з гіпотетичного на реальність. Є висока ймовірність, що великі китайські банки уникатимуть будь-якої взаємодії з Мосбіржею, НКЦ і НРД, маючи досвід обмеженої участі у валютній інтеграції за відсутності санкцій.

Російський економічний аналітик і блогер Анатолій Несміян зазначає, що Росія і без того рухалася до повної колоніальної залежності від Китаю, однак тепер ситуація має ще більш страхітливий вигляд. Фактично Росія повністю втрачає свій економічний суверенітет.


Раніше на російській Мосбіржі почалося обвальне здешевлення акцій через нові санкції Сполучених Штатів.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини