21 травня 2024, 16:01

Нові правила у банківських переказах, які можуть вплинути на блокування карт громадян України

В Україні чекають зміни у регулюванні банківських переказів, які можуть спровокувати блокування рахунків українців і штрафи.

Нові правила у банківських переказах, які можуть вплинути на блокування карт громадян України

В Україні очікуються зміни у регулюванні банківських переказів, які можуть вплинути на фінансову діяльність громадян. Важливо бути у курсі нових правил, щоб уникнути можливих штрафів і блокувань рахунків.

Згідно із запропонованими змінами, перекази з картки на картку, які зараз є найпоширенішим і найзручнішим способом обміну коштами, можуть піддатися додатковому нагляду.

Новий проєкт постанови Нацбанку, що перебуває на стадії громадського обговорення, передбачає заборону на переведення у готівку коштів без відкриття рахунку, що має підвищити прозорість платіжних операцій. Пропоновані правила набудуть чинності тільки після схвалення проекту.

Наразі українські банки здійснюють моніторинг транзакцій клієнтів, щоб запобігти шахрайству та легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом.

Поточне законодавство передбачає контроль за переказами, що перевищують 5000 гривень, але особлива увага приділяється транзакціям понад 400 тисяч гривень. Перекази таких сум підлягають обов'язковій перевірці. Також можуть бути перевірені менші суми у разі виявлення нетипової активності, наприклад, якщо протягом дня було здійснено незвично багато операцій.

У разі підозрілої активності банк має право заморозити рахунок і запросити у клієнта пояснення з приводу коштів на його картці.

Нездатність надати докази законності коштів може призвести до передачі інформації до правоохоронних органів і подальшого накладення штрафу від 17 до 34 тисяч гривень.

Нагадаємо, Національний банк України сигналізує про можливе збільшення зростання цін на товари та послуги у найближчому майбутньому.

Раніше повідомлялося про вплив нового пакета валютної лібералізації для бізнесу від НБУ.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини