16 квітня 2024, 14:52

"Колоніальна залежність", – Китай показав Росії, де її реальне місце

Незважаючи на гучні заяви Москви, Росія посідає лише 3,3% у китайському експорті та не входить навіть до топ-5 його експортних ринків.

"Колоніальна залежність", – Китай показав Росії, де її реальне місце

Росія не змогла увійти у топ найбільших торгових партнерів Китаю. Згідно з інформацією, що надходить, Китай для Росії - найбільший ринок збуту сировини (32% експорту) та головний постачальник товарів (41% імпорту). Однак сама Росія має лише 3,3% у китайському експорті розміром $3,5 трлн і не входить навіть до топ-5 його експортних ринків.

"Це і є нерівноправна співпраця та колоніальна залежність у чистому вигляді", - коментує інформацію російський економічний аналітик Анатолій Несміян.

За його словами, без Китаю російський експорт буквально "схлопнеться", обрушивши економіку Росії, яка і без того перебуває на межі краху.

"Втрата російського ринку викличе у Китаю неприємне чухання, але абсолютно нічого фатального не станеться. Крім того, структура товарообміну - "туди" їде дешева сировина, "звідти" дорогі готові вироби, причому що більш технологічні, то набагато дорожчі. Було б безглуздо вважати, що у Китаї не розуміють таку критичну прив'язаність Росії до свого ринку, та ще більш безглуздо очікувати, що китайці не скористаються своїм переважним становищем на свою користь", - підкреслює він.

Раніше авторитетний китайський аналітик заявив, що Росія приречена програти війну Україні, а заяви Москви та Пекіну про "безмежну дружбу" до 2024 року перетворилися лише на набір формальних слів. Китаю набагато важливіше мати міцні зв'язки з ринками США та Європи.

Раніше повідомлялося, що фінорганізації КНР почали відмовляти у проведенні платежів російським компаніям, які купують компоненти для електроніки.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини