4 квітня 2024, 14:03

Деталей немає, все під санкціями: у Росії не виходить відремонтувати пошкоджені НПЗ – ЗМІ

Росія зіткнулася з величезними проблемами та не знає, як відремонтувати пошкоджені НПЗ, оскільки санкції США перекрили доступ до критично важливого обладнання.

Деталей немає, все під санкціями: у Росії не виходить відремонтувати пошкоджені НПЗ – ЗМІ

Санкції США сильно ускладнюють спроби Росії відремонтувати нафтопереробні заводи, які були пошкоджені атаками України. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters, розповідаючи про масштаби проблем, з якими несподівано для себе зіткнулася Москва.

Інженери "Лукойлу" зіткнулися з серйозними труднощами при спробі відновити свій найбільший НПЗ після пошкоджень. 4 січня вони виявили, що турбіна на їхньому заводі зламалася, виявивши, що єдина компанія, здатна допомогти у відновленні, була американська Honeywell Universal Oil Products. Однак після вторгнення Росії в Україну компанія пішла з російського ринку.

Згідно з 5 джерелами, компанія Honeywell була єдиним постачальником необхідних запасних частин і послуг для ремонту. Це спричинило повну зупинку установки з виробництва бензину на НПЗ НОРСІ, одного з найбільших у Росії.

Несправність каталітичного крекінгу, важливого для виробництва бензину, починаючи з січня погіршила ситуацію, та неясно, коли його можна буде відремонтувати через відсутність фахівців у РФ. Ці проблеми призвели до скорочення виробництва бензину на 40% на НПЗ НОРСІ, четвертому за величиною у Росії. За оцінюванням Reuters, "Лукойл" втрачає близько 100 мільйонів доларів на місяць через недоотримані доходи через поточну зупинку.

Honeywell International Inc заявила, що з лютого 2022 року не постачала обладнання та послуги на НПЗ у Нижньому Новгороді та НПЗ "Слов'янськ ЕКО". Honeywell і ABB постачали технології на російські НПЗ, але санкції істотно обмежили їхню діяльність.

"Лукойл" звернувся до Китаю для ремонту установки, однак це може потребувати повної заміни обладнання, що буде дорогим процесом.

Криза у російському нафтопереробному секторі продовжує поглиблюватися через поєднання санкцій і атак на заводи.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини