13 березня 2024, 11:54

Росії буде боляче: ЗМІ розповіли, що буде, якщо Україна продовжить громити російські НПЗ

Якщо Україна продовжить свою тактику знищення російських НПЗ, уже незабаром Москва раптово опиниться перед необхідністю закупівлі палива за імпортом.

Росії буде боляче: ЗМІ розповіли, що буде, якщо Україна продовжить громити російські НПЗ

До нової стратегії України нанесення серійних ударів по критичній інфраструктурі росіянам потрібно ставитися гранично серйозно, оскільки перспективи нинішнього тренда виглядають для Росії загрозливо. Підриви НПЗ по всій європейській частині РФ вже незабаром можуть викликати гострий дефіцит палива, а путінській владі доведеться домовлятися про імпорт бензину та нафтопродуктів.

Про це пише російський економічний аналітик Анатолій Несміян.

"Уже зараз можна сказати, що виникає явна нестача палива перед сплеском попиту на нього у період посівної. Якщо ж удари по нафтопереробних підприємствах триватимуть, то Росія раптово постане перед необхідністю закупівлі палива за імпортом. І це в умовах дефіциту транспортних потужностей, що дедалі більше посилюється", - пише він.

Це, своєю чергою, означає, що удари безпілотників будуть перенесені на об'єкти логістики - перевалочні центри.

З огляду на те, що у Росії їх усього 4, з яких 2 уже перебувають у межах досяжності безпілотників (Санкт-Петербург / Усть-Луга та Новоросійськ), то паливна криза може стати хронічною з періодичними загостреннями.

Ба більше, не варто забувати, що обладнання для нафтоперероблення на заводах практично все зараз імпортне, тому так просто навіть відремонтувати його не вийде, не кажучи вже про заміну. Плюс не виключені й повторні удари.

Тим часом удар по заводу "Лукойла" є найбільш руйнівною атакою безпілотників на російський нафтопереробний сектор за останній місяць.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини