2 березня 2024, 17:41

Франція попередила Європу про загрозу економічної катастрофи у разі перемоги РФ в Україні

Якщо Росія захопить Україну, вона зможе контролювати понад 30% світового ринку пшениці, заявили у МЗС Франції.

Франція попередила Європу про загрозу економічної катастрофи у разі перемоги РФ в Україні

Глава зовнішньополітичного відомства Франції Стефан Сежурне попередив європейських союзників про загрозу економічної катастрофи у разі перемоги Росії у війні проти України. Якщо Кремль зможе захопити українську територію, під його контроль перейде понад 30% світового ринку пшениці, Москва використовуватиме цей фактор проти Заходу.

Таку заяву міністр зробив в інтерв'ю Le Mond.

"Перемога Росії в Україні може коштувати дуже дорого", - повідомив він і додав, що з економічної точки зору ситуація буде катастрофічною.

Шеф французької дипломатії закликав не допустити реалізації російських сценаріїв в Україні, зазначивши, що для цього доведеться виділяти на військову сферу не 2% ВВП, а більше.

При цьому він заявив, що "мова про ведення війни в Україні не йде". Таким чином, він знову спростував слова президента Франції Еммануеля Макрона, який днями не виключив відправлення західних військ в Україну у майбутньому. Раніше міністр назвав слова французького лідера щодо цього "частиною стратегічної двозначності". Сам Макрон підкреслював, що всі його заяви були зваженими.

Нагадаємо, ЗМІ дізналися, що влада Франції розглядає можливість дозволити французькому спецназу заходити на територію України, щоб поставити перед Кремлем "стратегічну дилему". Також стало відомо про плани Макрона зустрітися найближчими днями з лідерами французьких партій для обговорення війни в Україні.

Тим часом у Польщі називають ідею Макрона французькою ініціативою, а не ініціативою НАТО, та додають, що Варшава не відправлятиме війська в Україну.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини