2 березня 2024, 16:55

"Говоримо це прямо", – у Польщі озвучили свою позицію щодо відправлення військ в Україну

У Варшаві назвали слова Еммануеля Макрона про потенційну відправку військ в Україну французькою ініціативою, а не ідеєю НАТО.

"Говоримо це прямо", – у Польщі озвучили свою позицію щодо відправлення військ в Україну

Польща не буде направляти своїх військових в Україну, вважаючи, що краще передати військову техніку для української армії.

Відповідну заяву зробив очільник польського оборонного відомства Владислав Косиняк-Камиш, коментуючи нещодавні слова президента Франції Еммануеля Макрона, який припустив імовірність відправки західних військ до України, інформують Kresy.

За словами чиновника, заява Макрона є французькою ідеєю, а не ініціативою Північноатлантичного альянсу.

"Ми говоримо це прямо та ясно нашим союзникам: НАТО таких планів (відправки військ в Україну - ред.) не має", - сказав міністр.

Він додав, що Варшава навчає третину українських військових.

До цього президент Польщі Анджей Дуда заявив, що озвучена на зустрічі у Парижі ідея відправки військ в Україну викликала бурхливу дискусію, але "ентузіазму у цьому питанні не було".

Нагадаємо, за підсумками зустрічі у Парижі, на якій європейські лідери обговорювали допомогу Києву, Макрон не виключив, що у майбутньому західні військові можуть зайти на територію України. Пізніше французький лідер уточнив, що всі його слова з цього приводу були зваженими.

Також французькі ЗМІ повідомляють, що Париж обговорює можливість дозволити спецназу Франції та іншим військовим підрозділам країни перетинати кордон з Україною. Зазначається, що така військова присутність може поставити "стратегічну дилему" перед РФ.

Додамо, окрім Франції, не відкидають можливість відправки військ в Україну Нідерланди, Естонія та Канада. Своєю чергою, Німеччина та Фінляндія відкидають такий сценарій.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини