24 січня 2022, 10:15

Шольц висловився про можливі санкції проти Росії через ситуацію з Україною

У Берліні відкинули пропозицію Москви щодо нерозширення НАТО на Схід.

Шольц висловився про можливі санкції проти Росії через ситуацію з Україною

Напередодні канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що його країна не приймає пропозиції щодо нерозширення НАТО на Схід. Водночас він дав зрозуміти, що на Росію чекає серйозна відповідь, якщо вона ухвалить рішення про вторгнення в Україну.

23 січня Шольц звернувся з проханням до США уважно вивчити можливі санкції проти Росії, інформує Reuters.

Канцлер Німеччини заявляє, що зупинка "Північного потоку – 2" негативно позначиться на постачанні природного газу до країн ЄС. У Берліні заявили, що зупинка проєкту спричинить різке зростання цін на енергоносії для ЄС.

Водночас канцлер Німеччини спростував заяви ЗМІ про те, що Вашингтон і Берлін досі не домовилися про спільні санкції проти Росії на випадок її вторгнення в Україну.

"У колі союзників ми погоджуємо можливі заходи", – заявив Шольц.

Також у Берліні дали зрозуміти Росії, що вони не відмовлятимуть Україну від вступу до НАТО. Однак на сьогодні таке питання поки що навіть не стоїть на порядку денному Альянсу, заявив канцлер.

У Берліні нагадали, що США вже розробили пакет "потужних" санкцій не лише проти юридичних, а й проти фізичних осіб Росії, включно з президентом і його найближчим оточенням.

Раніше німецькі ЗМІ повідомили, що канцлер Німеччини відмовився найближчим часом відвідувати США, щоб обговорити з президентом нові санкції проти Росії на тлі можливого вторгнення в Україну.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Баварії Зедер не вважає Росію головним ворогом для ЄС. При цьому він закликає відмовитися від санкцій, які виявилися малоефективними.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини