24 листопада 2021, 12:38

Китай відмовляється від російської риби – експорт впаде на 73%

Спроби Росії домовитися з китайською стороною про зняття нетарифних бар'єрів щодо рибопродукції не мали успіху.

Китай відмовляється від російської риби – експорт впаде на 73%

Всеросійська асоціація рибопромисловців (ВАРПЕ) очікує значного зниження експорту рибної продукції до Китаю у 2021 році. РФ не вдалося домовитися про повноцінне відновлення обсягів постачання.

Про це Діалог.UA повідомляє з посиланням на ВАРПЕ.

"За оцінками Всеросійської асоціації рибопромисловців, у 2021 році "рибний" експорт до Китаю складе приблизно 259,56 тис. тонн, що майже на 73% нижче, ніж у 2020 році (971,46 тис. тонн)", – йдеться у повідомленні асоціації.

Навіть попри те, що останнім часом значний обсяг рибної продукції з РФ реекспортується до КНР через Корею, загальний обсяг експорту до Китаю все одно буде на дуже низькому рівні.

Найбільше зниження експорту (60-65%) посідає минтай. Як повідомив президент Асоціації добувачів минтая Олексій Буглак, очікується, що за підсумками року обсяг постачання замороженого минтая до Китаю скоротиться у 4,5 раза, до 150 тис. тонн вартістю 175 млн доларів.

Президент ВАРПЕ Герман Звєрєв зазначив, що спроби російських уповноважених органів домовитися з Китаєм про зняття обмежень щодо рибопродукції були марними. Колишній обсяг експорту до КНР відновлено у 2022 році не буде.

Крім того, з нового року Головне митне управління КНР запроваджує додаткові вимоги щодо маркування морожених харчових продуктів, що може призвести до паралічу експортних постачань до КНР не лише мороженої риби, а й інших заморожених продуктів із РФ, включно з м'ясом і птицею.

Зазначимо, наприкінці жовтня Китай удруге за рік подав сигнал про тимчасову заборону постачання замороженої риби з Росії. ГМУ Китаю оприлюднило розпорядження про припинення імпорту горбуші, виловленої на Камчатці, через виявлення коронавірусу на пакуванні.

Як раніше заявив російський опозиціонер Марк Фейгін, США та Китай не вважають Росію рівною собі.

Байден за допомогою Китаю планує обвалити ціни на нафту.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини