3 листопада 2021, 11:50

Bloomberg: ще 7 місяців не варто чекати запуску "СП 2" – названі причини

Російський газопровід "Північний потік – 2" буде запущено до експлуатації не раніше травня 2022 року.

Bloomberg: ще 7 місяців не варто чекати запуску "СП 2" – названі причини

У Варшаві продовжують активно виступати проти запуску газопроводу "Північний потік – 2". При цьому в ЄС продовжують опитування виробника та постачальника газу про можливу "антиконкурентну поведінку".

Сьогодні, 3 листопада, ресурс Bloomberg повідомив новину про те, що запуск "Північного потоку – 2" може бути відкладений до 8 травня 2022 року.

Джерело повідомляє, що не всі у Європі виступають проти російської газової труби. Ангела Меркель продовжує наполягати на якнайшвидшому запуску "СП - 2", а Вашингтон, Варшава й Україна вимагають заморозити проект.

Відомо, що вся річ у сертифікації труби. Федеральне агентство Німеччини до 8 січня 2022 року має надати проект рішення про сертифікацію. Лише після цього проект буде направлено до Єврокомісії для затвердження.

Нагадаємо, європейський закон із сертифікації газової труби вимагає, щоб оператор "СП - 2" був повністю незалежним від російського "Газпрому". Доступ до труби повинні мати треті особи. Усі тарифи мають бути прозорими починаючи від вихідної точки в Усть-Лузі до кінцевої у Лубміні. 50% потужностей труби мають резервуватись альтернативними постачальниками газу. ГТС України на кордоні з Росією має бути відкритою для використання труби третіми особами.

У МЗС Росії вже прокоментували ситуацію із сертифікацією "СП - 2". Олександр Панкін заявив, що ця процедура складна, тому потребує охоплення організаційних, технологічних і технічних процесів.

У Вашингтоні заявили, що й надалі допомагатимуть Україні зміцнювати її енергетичну безпеку на тлі можливого запуску "СП - 2". У Партії Зелених Німеччини все ще сподіваються встигнути заморозити проект, якщо її керівництво отримає посади у МЗС ФРН.

Раніше у "Нафтогазі" заявили, що якщо буде запущено "СП - 2", то це загрожує повномасштабним вторгненням Росії до України.

Нагадаємо, на тлі незапуску "СП - 2" Росія підняла ціни на свій газ. Однак після того, як у ЄС почали шукати альтернативу, "Газпром" різко скинув ціну.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини