29 жовтня 2021, 10:14

Сценарій "енергетичної війни" 2014-го повторюється: РФ припиняє постачання вугілля для українських ТЕС

З 1 листопада Росія зупиняє постачання енергетичного вугілля в Україну. Москва намагається завдати більше шкоди Києву та населенню нашої країни.

Сценарій "енергетичної війни" 2014-го повторюється: РФ припиняє постачання вугілля для українських ТЕС

Про припинення постачання повідомив у своєму Telegram-каналі голова комітету Верховної Ради з енергетики Андрій Герус.

Йдеться про вугілля марки А (антрацит) і П (пісне), який завозила компанія "ДТЕК" (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), "Донбасенерго" (Слов'янська ТЕС) і "Технова" (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ) .

За його словами, ці дії аналогічні до дій Росії восени 2014 року, коли Кремль після початку агресії на Донбасі розгорнув ще й "енергетичну війну" проти нашої країни. Тоді РФ також призупинила постачання в Україну вугілля енергетичних марок, незважаючи на укладені раніше контракти.

"Новий виток енергетичної війни від Путіна", - прокоментував цю новину екс-нардеп Сергій Лещенко.

Нагадаємо, дорогий газ у Європі підвищив попит на інші доступніші джерела енергії, зокрема вугілля. Його вартість досягла 13-річного максимуму: контракти на 2022 рік укладалися по 137 доларів за тонну, хоча ще два місяці тому коштували дешевше за 70.

Як писав Діалог.UA, уряд країн ЄС вирішив закупити російське вугілля, щоб підготуватися до опалювального сезону на випадок нестачі "блакитного палива".

Раніше "Газпром" повністю припинив транзит газу до Угорщини через Україну.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини