27 жовтня 2021, 09:56

"Газпром" пропонує Молдові дешевий газ: відомо, чого хоче РФ замість цього

Після ультиматумів Кремля Молдова знайшла собі іншого постачальника газу, але у Росії не можуть з цим змиритися та намагаються повернути покупця.

"Газпром" пропонує Молдові дешевий газ: відомо, чого хоче РФ замість цього

Голландська компанія Vitol (є однією з трьох провідних світових перевізників нафтопродуктів) виграла тендер на постачання природного газу до Молдови.

Vitol запропонувала найвигідніші умови. Як зазначалося, 1 млн кубометрів газу надійде до Молдови протягом середи, 27 жовтня. Інші подробиці угоди не повідомляються.

У відповідь на це "Газпром" пішов на поступки та готовий значно знизити ціну, але при цьому висуває свої умови.

Російська газова компанія запропонувала Молдові скоригувати угоду про вільну торгівлю з Євросоюзом і відкласти реформи енергетичного ринку в обмін на більш дешевий газ, пише Financial Times.

Віцепрем'єр Молдови Андрій Спину сьогодні прибуде до Санкт-Петербурга на переговори з главою "Газпрому" Олексієм Міллером для вирішення питання щодо подальшої співпраці.

1 листопада закінчується дія угоди про постачання російського газу до Молдови.

Кишинів хоче отримувати газ за "коректною", а не за ринковою ціною. Зараз "блакитне паливо" коштує Молдові $790 за тисячу кубометрів.

Раніше на тлі конфлікту з російським "Газпромом" молдавська держкомпанія Energocom і польська PGNiG уклали контракт на пробне постачання 1 мільйона кубів газу.

Нагадаємо, Україна пообіцяла допомогти Молдові на тлі газового шантажу Росії.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини