21 жовтня 2021, 07:30

Вітренко назвав три умови для відмови України від імпорту газу

У "Нафтогазі" впевнені: Україні під силу протягом п'яти років повністю відмовитися від імпорту газу при виконанні декількох умов.

Вітренко назвав три умови для відмови України від імпорту газу

Україна здатна протягом п'яти років повністю відмовитися від закупівель газу за кордоном, якщо будуть реалізовані три умови.

Таку точку зору озвучив глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко на полях Українського газового інвестиційного конгресу.

За словами чиновника, першим кроком до успіху має бути збільшення видобутку природного газу. Україна має потенціал для цього, підкреслив він.

Другим фактором Вітренко назвав нарощування виробництва біогазу. Чиновник зазначив: в України є великі території, земля дешевше, ніж у західноєвропейських країнах, а отже є всі умови для будівництво вітрових, сонячних електростанцій і виробництва біомаси. Ще одним аргументом на користь виробництва біогазу в Україні є потужний сільськогосподарський сектор країни, додав глава "Нафтогазу".

Третьою умовою Вітренко визнав підвищення енергоефективності з метою здобуття Україною енергетичної незалежності. На думку чиновника, українська держава поступається за показниками енергоефективності середньостатистичним східноєвропейським країнам. Таким чином, Україна має працювати над мінімізацією витраченої даремно енергії.

Раніше Вітренко розповів про спроби Росії повернути Україну в абсолютно невигідні для неї домовленості щодо транзиту російського газу. Крім того, чиновник закликав до санкцій проти "Північного потоку - 2", який використовується Москвою як геополітична зброя. Глава "Нафтогазу" впевнений: у влади США ще є можливість зупинити російський газопровід.

До цього Вітренко заявив, що Росії буде важко "зіскочити" з чинного контракту на транзит газу через територію України.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини