7 жовтня 2021, 11:41

Ціна на газ у Європі обвалилася нижче $1000 всього за добу – "газовий шантаж" Росії не спрацював

Ціни на газові ф'ючерси у Європі обвалилися нижче $1000 за тисячу кубометрів.

Ціна на газ у Європі обвалилася нижче $1000 всього за добу – "газовий шантаж" Росії не спрацював

Ціни на газові ф'ючерси у Європі обвалилися нижче 1000 доларів за тисячу кубометрів. Напередодні ціна газу в Європі вперше перевищила $2000 за тисячу кубометрів, проте потім відкотилася майже на $400. Таким чином, всього за добу падіння склало дворазову величину, пише "Комерсант".

Протягом декількох останніх тижнів ціна газу на найбільшому хабі у Нідерландах била рекорди та систематично піднімалася до максимальних значень за всю історію торгів.

Західні експерти відзначають, що у рекордному стрибку цін на газ значну роль зіграв шантаж Росії, яка намагається прискорити сертифікацію газопроводу "Північний потік - 2".

Відомий російський експерт Анатолій Несміян зазначає, що навіть нинішня ціна у 1000 доларів є дуже завищеною.

"Власне, і 1000 доларів - це сильно завищена ціна, якщо дивитися на поточні параметри забезпеченості Європи газом. Втім, біржові ціни - це дуже незначний обсяг газу, що продається. Вони, скоріше, мають психологічний контекст, ніж реальне наповнення. По суті, торгується один-два танкера, що для такої великої економіки, як європейська, просто сльози. На ажіотажі, як зазвичай, хтось трішечки заробив, хтось не дуже трішечки втратив, але нічого особливого не сталося", - коментує інформацію російський експерт.

Раніше ми повідомляли, що наприкінці вересня Росія різко скоротила поставки газу в ЄС  трубопроводом Ямал - Європа. Стрибок у ціновій політиці відчули на собі й у США.

Нагадаємо, у Будапешті висловили обурення з приводу того, що Україна розкритикувала новий договір Угорщини з "Газпромом" на постачання газу в обхід ГТС України.

На думку експертів, газовий шантаж Кремля у підсумку обернеться проти Росії. У довгостроковій перспективі це змусить європейців шукати собі більш надійних постачальників, які не ставитимуть під загрозу їх енергетичну безпеку.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини