5 жовтня 2021, 09:35

Оператор заявив про початок заповнення "СП–2" газом – у США озвучили неприємні для РФ плани

Вашингтон не змінив своєї позиції та продовжуватиме санкційну політику проти "Північного потоку – 2".

Оператор заявив про початок заповнення "СП–2" газом – у США озвучили неприємні для РФ плани

Компанія North Stream 2 AG у понеділок, 4 жовтня, заявила про початок заповнення газом першої нитки газопроводу "Північний потік - 2".

"Нитка буде поступово наповнюватися газом, щоб досягти обсягу та тиску, необхідних для подальшого технічного тестування", - йдеться у повідомленні оператора.

Крім того, продовжуються пусконалагоджувальні роботи на другій нитці.

США відреагували на цю новину, зазначивши, що, як і раніше, вважають "СП-2" російським геополітичним проектом і виссловлюються проти введення його в експлуатацію.

Прес-секретар Держдепартаменту Нед Прайс прокоментував інформацію про те, що першу нитку російського газопроводу почали заповнювати газом.

"Наша політика гранично ясна, у тому числі щодо спільної заяви з Німеччиною кілька місяців тому. Ми продовжимо виступати проти цього газопроводу. Ми вважаємо, що це геополітичний проект Росії", - сказав Прайс.

Відзначимо, після того як датське енергетичне агентство повідомило, що перша нитка "СП-2" отримала всі дозволи та може почати функціонувати, ціна на газ у Європі перейшла до зниження.

Нагадаємо, російський "Газпром" з ранку 1 жовтня повністю зупинив транзит природного газу по території України у напрямку Угорщини. Це суперечить контракту, термін якого закінчується тільки у вересні 2022 року.

Як повідомляв Діалог.UA, український міністр Дмитро Кулеба вказав на необхідність обговорення у нормандському форматі теми "Північного потоку - 2", оскыльки газова ситуація безпосередньо пов'язана з агресивними діями РФ проти України. Учасники мають підняти питання того, як газова криза впливає на ситуацію з безпекою і в Україні, і в ЄС.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини