20 вересня 2021, 16:13

Норвегія кинула виклик Росії, різко збільшивши експорт газу в Європу на тлі зростання цін – Reuters

Норвегія вирішила збільшити поставки природного газу на ринок Європи на тлі дій Росії.

Норвегія кинула виклик Росії, різко збільшивши експорт газу в Європу на тлі зростання цін – Reuters

Уряд Норвегії дозволить контрольованої державою Equinor і її партнерам збільшити експорт газу з двох морських родовищ протягом наступних 12 місяців на тлі побоювань з приводу нестачі газу в Європі, що призвело до різкого зростання цін.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Equinor, другий за величиною постачальник газу в Європу після російського "Газпрому", заявив у понеділок, що уряд дозволяє у сукупності збільшити експорт газу протягом року з 1 жовтня на 2 мільярди кубометрів з родовищ Троль і Осеберг.

Згідно з розрахунками Reuters, це збільшення відповідає майже 2% річного експорту Норвегії по трубопровідному газу.

Ціна на газ у найближчому місяці на голландському вузлі TTF, що є європейським стандартом, у цьому році зросла більш ніж у три рази до рекордного рівня, що призвело до зростання цін на електроенергію під часу наближення зимового опалювального сезону з рівнями запасів газу нижче середнього.

Ситуація спонукає Великобританію розглянути питання про державні позики енергетичним компаніям і великим постачальникам, щоб запросити державну підтримку для покриття витрат на залучення клієнтів від компаній, які збанкрутували.

"Ми вважаємо, що це дуже своєчасно, оскільки Європа стикається з незвично вузькими ринком природного газу, - відзначили в Equinor. - Ми працюємо над заходами щодо збільшення експорту з наших родовищ на норвезькому континентальному шельфі".

За словами представника Equinor, збільшення експорту, розділеного порівну між Troll і Oseberg, збільшить обсяги видобутку з родовищ до 37 і 6 млрд кубометрів, відповідно.

З 1 жовтня минулого року Норвегія експортувала до Європи трубопроводами близько 106 мільярдів кубометрів природного газу. Згідно з даними Refinitiv Eikon, експорт газу за попередній повний рік, що закінчився 30 вересня 2020 року, склав 105 млрд кубометрів.

Уряд Норвегії встановлює квоти на видобуток для Троля та деяких інших великих родовищ, щоб гарантувати, що країна спрогможна згодом максимізувати видобуток сирої нафти та природного газу.

Equinor, TotalEnergies, ConocoPhillips і державна енергетична компанія Petoro мають частки в обох родовищах, у той час як компанії Shell належить тільки Troll.

На думку експертів, газовий шантаж Кремля у підсумку обернеться проти Росії. У довгостроковій перспективі це змусить європейців шукати собі більш надійних постачальників, які не ставитимуть під загрозу їх енергетичну безпеку.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Польща повністю відмовляється від російського газу - Москва втрачає великого клієнта. Уже у жовтні 2022 року введено в експлуатацію газопровід Baltic Pipe, через який до Польщі почнуть поставляти датський газ. Їм поляки мають намір замінити російське "блакитне паливо". Потужність нового газопроводу складе 10 млрд кубометрів газу на рік, що достатньо для забезпечення внутрішніх потреб Польщі.

Крім того, Зеленський у США назвав російський газ "найбруднішим у світі".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини