17 вересня 2021, 19:30

Газова маніпуляція дорого обійдеться "Газпрому": ЄС готує серйозну відповідь

У липні – вересні ціни на газ для ЄС "зросли до безпрецедентних рівнів". "Газпром" отримував $ 700 за тисячу кубометрів, хоча на початку року ціна не перевищувала $ 300.

Газова маніпуляція дорого обійдеться "Газпрому": ЄС готує серйозну відповідь

Пару останніх років були катастрофічними для російської нафтогазової галузі через пандемію та проблем в ОПЕК+. Ціни на газ і вуглеводи, що постійно падали, з'явилися дійсно валідольними для Кремля та керівництва "Газпрому" - бюджет РФ тріщав по швах, росіян попередили про можливість введення продуктових талонів.

Однак перед завершенням будівництва "Північного потоку - 2" Москва все ж таки не втрималася та вирішила відігратися на західних партнерах - ціни підняли у рази.

Зараз група з 43 депутатів Європарламенту звернулася до Єврокомісії з вимогою розслідувати дії "Газпрому", який підозрюють у маніпуляціях на ринку газута порушеннях правил конкуренції ЄС, пише "Кореспондент".

У листі політики відзначили, що з липня ціни на газ почали стрімко зростати: якщо на початку року паливо коштувало не більше $ 300 за тисячу кубометрів, то у липні - вересні - $ 700.

"Постачальники природного газу та бізнес-видання посилалися на дії" Газпрому "як на ключові причини такого сплеску цін", - йдеться у листі.

Європейські політики вважають, що Кремль навмисне тисне на ЄС для прискорення процесу запуску "Північного потоку - 2".

До речі, за даними на 17 вересня, вартість газу в Європі встановилася на рівні у $ 800 доларів. Експерти кажуть, що ці ціни не межа.

У жовтні цей же обсяг газу може обійтися на 60% дорожче.

Раніше глава російського "Газпрому" погрожував Європі ще більш високими цінами на газ напередодні зимового сезону. Міллер вважає, що перед стартом опалювального сезону ціни на газ поб'ють усі рекорди.

А в кінці серпня монополіст "Газпром" припинив продаж газу в ЄС після рішення суду відносно Nord Stream 2. Ціни знову злетіли вище 580 $.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини