Роль регулярних резервних копій у стратегії кібербезпеки: як BaaS допомагає протидіяти атака
Дані є одним із найцінніших активів. Незалежно від того, чи це фінансова звітність, інформація про клієнтів, бізнес-плани або особисті файли, такі як фотографії та документи, їхня втрата може бути руйнівною, і особливо для бізнесу.
Що таке BaaS (Backup as a Service), від яких кібератак захищає цей сервіс та які переваги надає, читайте нижче.
Що таке BaaS і чому резервне копіювання критично важливе
Backup as a Service (BaaS) — це хмарне резервне копіювання. Користувач отримує спеціалізоване програмне забезпечення, яке дозволяє створювати резервні копії критично важливих даних (файлів, баз даних, конфігурацій ОС), забезпечуючи їхню цілісність та безпеку. Резервне копіювання здійснюється через інтернет або виділені канали зв'язку в захищеному (зашифрованому) вигляді. Сервіс дозволяє у разі непередбачуваної ситуації відновитися з бекапів та продовжити роботу без втрати даних.
Серед бізнесу існують прихильники як BaaS, так і традиційного методу створення резервних копій. Але між ними є суттєва різниця. По-перше, хмарне резервне копіювання дає можливість отримувати доступ до даних з будь-якого місця, де є інтернет. Традиційні резервні копії зберігаються на фізичних пристроях, а це означає, що доступ до них можна отримати лише з того місця, де зберігається резервна копія.
По-друге, хмарні бекапи не залежать від фізичних факторів таких як крадіжка, пожежа чи несправне обладнання. Але загроза витоків і несанкціонованого доступу залишається, тому важливо обирати провайдера з надійною політикою безпеки. З локальними копіями все навпаки.
По-третє, розширення сховища для хмарних бекапів відбувається швидко і просто, без необхідності придбання додаткового обладнання. Традиційне резервне копіювання вимагає придбання додаткових пристроїв, що може бути дорогим і забирати багато часу.
Сервіс BaaS захищає бізнес від усіх поширених кіберзагроз. Атаки зловмисників можуть зашифрувати важливі дані, зробивши їх недоступними, та вимагатимуть викуп. Резервна копія гарантує, що ви зможете відновити свої дані, не піддавшись погрозам кіберзлочинців.
Основні кіберзагрози: як BaaS допомагає їм протистояти
Загрози кібербезпеці охоплюють широкий спектр потенційних ризиків і вразливостей, які можуть призвести до фінансових втрат, витоку даних, зупинки роботи IT-систем тощо. Від яких загроз може врятувати сервіс BaaS та як саме.
Захист від програм-вимагачів (ransomware) та шкідливого ПЗ
Програми-вимагачі — це тип шкідливого програмного забезпечення, яке перешкоджає доступу до пристрою та даних, що на ньому зберігаються, зазвичай зашифровуючи їх. Злочинці вимагають викуп в обмін на розшифрування.
Шкідливе ПЗ — це форма кібератаки, яка містить шкідливе програмне забезпечення, таке як трояни, шпигунські програми, кейлоггери та боти, призначені для проникнення в комп'ютерні системи та їх пошкодження.
Якщо компанія регулярно створює бекапи згідно з правилом «3-2-1», тобто має три копії даних, зберігає їх на двох різних носіях, один з яких знаходиться далеко від основного майданчика, у разі втрати даних зможе відновитися з резервних копій та продовжити роботу без сплати викупу.
Мінімізація ризиків втрати даних через людські помилки
Людські помилки в кібербезпеці — це неправильні або ненавмисні дії співробітників компанії, які призводять до порушень безпеки. Найчастіше саме працівники компанії стають слабкою ланкою в системі захисту: клікають на фішингові листи, використовують слабкі паролі, нехтують оновленнями програмного забезпечення або випадково чи навмисно передають конфіденційні дані стороннім. У такому випадку, по-перше, потрібно постійно навчати працівників правилам цифрової гігієни, а по-друге, регулярно робити бекапи, які дозволять швидко відновити видалену інформацію з резервної копії.
Відновлення після збоїв систем та апаратних несправностей
Системні збої, вихід з ладу серверів або несправності обладнання можуть паралізувати роботу компанії на години або навіть дні. У таких ситуаціях бекапи дозволяють оперативно відновити дані, повернутися до останньої стабільної версії системи, мінімізуючи простої, уникнути втрати критично важливої інформації, яка може негативно вплинути на бізнес-процеси або викликати фінансові збитки.
Переваги використання BaaS у стратегії кібербезпеки
- -Автоматизація процесу резервного копіювання та зменшення навантаження на ІТ-відділ. Сервіс BaaS дозволяє налаштувати резервне копіювання за розкладом через певні проміжки часу. Все залежить від частоти зміни інформації та рівня критичності сервісів, максимально допустимого показника RPO (кількості допустимо можливої втрати інформації). Це мінімізує ймовірність людських помилок, а технічні фахівці зможуть займатися більш стратегічними задачами.
- -Шифрування даних та зберігання в захищених дата-центрах. BaaS від хмарного провайдера означає, що резервні копії розміщуватимуться в дата-центрах рівня надійності TIER III. У такому випадку рівень надійності зберігання резервних копій вище, ніж на локальних носіях в офісі компанії. Резервні копії зашифровані, а ключі та паролі доступу має лише замовник та співробітники, яким він довіряє.
- -Швидке відновлення даних та забезпечення безперервності бізнес-процесів. Хмарний провайдер допомагає замовнику налаштувати план бекапування з необхідними RTO та RPO для IT- інфраструктури.
Як GigaCloud реалізує BaaS для українського бізнесу
Хмарний провайдер GigaCloud пропонує три варіанти реалізації сервісу BaaS для клієнтів:
- Для тих, хто вже використовує хмару GigaCloud. Для резервного копіювання даних використовується технологія Veeam Backup & Replication.
- Якщо компанія вже використовує Veeam Backup & Replication для створення резервних копій (тобто вже робить бекапи своїх даних), але зберігає їх на своїх серверах або в локальному сховищі, вона може перенести ці резервні копії в хмару GigaCloud за допомогою технології Veeam Cloud Connect.
- З власного обладнання у хмару. Для резервування окремих фізичних серверів та робочих станцій. У цьому випадку використовуються технології Veeam Agent та можливості Veeam Cloud Connect.
BaaS від GigaCloud сумісний із різними платформами: від фізичних серверів до віртуалізованих середовищ, що робить його універсальним рішенням для бізнесів різного масштабу.
Фахівці провайдера цілодобово забезпечують технічну підтримку, стежать за процесом резервного копіювання та гарантують надійний захист даних: усі копії передаються зашифрованими каналами, зберігаються у надійних дата-центрах в Україні та ЄС. Це дозволяє українському бізнесу зосередитися на своїй роботі, не переймаючись за збереження критично важливої інформації.
Висновок
Хмарне резервне копіювання пропонує зручність, масштабованість і переваги післяаварійного відновлення, тоді як традиційне резервне копіювання забезпечує швидше відновлення і фізичну безпеку. Для компаній, які шукають надійну стратегію захисту даних, найкращим підходом використання хмарного резервного копіювання. Це гарантує, що дані не тільки легко доступні та масштабовані, але й захищені від загроз кібербезпеки.
Последние новости
Reuters узнало о планах Путина захватить еще три области Украины: "Аппетит приходит во время еды"
19:07Украинские хакеры взломали систему российского завода, выпускающего БПЛА: какая информация утекла
18:29"Основная битва лета…" – Пехньо рассказал о "паршивых тенденциях" в районе Мирнограда и Покровска
18:15