13 июня 2023, 17:38

Продаж квартир в Києві – портрет покупця нерухомості в 2023 році

Після початку вторгнення в Україну минуло достатньо часу, щоб об'єктивно оцінити зміни на ринку вторинної нерухомості Києва та всього столичного регіону.

Продаж квартир в Києві – портрет покупця нерухомості в 2023 році

Після початку вторгнення в Україну минуло достатньо часу, щоб об'єктивно оцінити зміни на ринку вторинної нерухомості Києва та всього столичного регіону. Перші кілька місяців угоди з нерухомістю були повністю заморожені за рішенням держави, тож продаж квартир в Києві почав відновлюватися рік тому – в червні 2022 року.

В агентстві нерухомості «Благовіст» вважають, що за цей час гравці столичного ринку нерухомості пережили всі стадії реагування на шокові події, і після розпачу та невизначенності знаходяться на етапі «прийняття змін».
«Традиційно ринок вимірюється вартістю квадратного метру, загальним обсягом інвестицій та ціною квартир в залежності від параметрів. Проте наше агентство має в першу чергу справу з живими людьми – клієнтами, яким допомагаємо придбати житло. Для надання якісних послуг завжди тримаємо в голові й «портрет покупця» – того, хто є рушійною силою ринку і формує основний попит», – пояснює особливості роботи ріелторських компаній Генеральний директор АН «Благовіст» Олена Бібєрова.

За її словами, можна назвати ключові риси покупців на ринку квартир Києва у 2023 році.

  1. Переселенці. Тільки за офіційними даними в столиці перебуває близько 250 тисяч переселенців. Значна їх частина обирає оренду квартири, але ж є ті, хто потребує нове житло «тут і зараз». Цей новий сегмент покупців нерухомості в першу чергу звертає увагу на найбільш доступне житло економ-класу, хоча не поодинокі випадки й придбання більш комфортних та просторих квартир «бізнес-класу» родинами підприємців, які були змушені покинути своє майно в зонах бойових дій. До цього ж сегменту можна віднести й мешканців передмістя Києва, які втратили своє житло під час бойових дій в березні 2022 року.
  2. Інвестори. Традиційний клас покупців, які до вторгнення в основному вкладали вільні гроші в первинний ринок нерухомості (до 20-25% від усього обсягу угод). Проте ризики недобудов та зупинка багатьох будмайданчиків змушують їх шукати привабливі варіанти на вторинному ринку. Звісно, таких покупців цікавить значний дисконт. Вони готові вкладати в житло високої якості, в районах покращеної забудови та у гарному стані в надії перепродати за 2-3 роки та отримати значний прибуток. Головне – знижка у порівнянні з «довоєнними» цінами.
  3. Кияни та жителі області, які відкладали гроші на нове житло. Ця група клієнтів завжди існувала на ринку, але зараз для них настав «зірковий час». Наявність на руках достатньої суми дозволяє їм обирати найкращі пропозиції, розраховувати на суттєву знижку та інші поступки продавців. Головна відмінність від «інвесторів» в тому, що ці люди не збираються швидко перепродавати нову квартиру в майбутньому. Навпаки, вони довго вичікували, щоб значно покращити свої житлові умови і цей час настав. Але є й особливості: частина таких угод – це результат продажу старої квартири, щоб купити нову. Тож купівля-продаж проводиться не так швидко, поки всі сторони домовляються про умови та ціну.



    Запити на пошук житла в Києві відбивають поточну ситуацію в країні. До закритої території ЖК, наявності поблизу шкіл, садочків та ТРЦ додалися безпекові вимоги:

    • -пріоритет надається будинкам з наявним укриттям (глибоким паркінгом) або підземною станцією метро поряд,
    • -якщо це новобудова, то вона має бути здана в експлуатацію та заселена, щоб уникнути ризиків незавершеного будівництва,
    • -велика кількість клієнтів шукає квартири на нижчих поверхах, щоб уникати необхідності користуватися ліфтом через ризики відключення електрики,
    • -бажана наявність аварійних джерел електроенергії у компанії, яка управляє будинком.



    Ринок нерухомості Києва й надалі буде одним з найбільш привабливих в Україні, прогнозує Олена Бібєрова: «Попри безпекові ризики київська агломерація лишається найбільшою в країні – до вторгнення чисельність мешканців Києва та його передмістя сягала 5 мільйонів осіб. Це величезний ринок праці, центральні органи влади та промислові виробництва, офіси найбільших компаній, більшість з яких відновила роботу. Триває й зворотня міграція: українці поступово повертаються до своїх домівок. Ці фактори стабілізували ціни на житло. АН «Благовіст», як і раніше, володіє і оновлює найбільшу базу квартир та будинків в Києві. Наші клієнти мають переваги, щоб обрати найкращі об'єкти із запропонованих на продаж».


    Наразі зняті майже всі обмеження на укладання договорів з купівлі-продажу нерухомості. Позитивно на ринок впливає й те, що українці, які тривалий час перебувають за кордоном, зберігають можливість розпоряджатися своїм житлом. Ще в 2022 році були урегульовані юридичні моменти і нотаріуси укладають угоди за довіреностями, які оформлені в українських посольствах та консульствах.

Последние новости