17 февраля 2021, 12:16

Покупки в умовах пандемії: на карантині українці "підірвали" ринок електроніки

Кризовий 2020 рік, хоч і змінив споживчі звички покупців, але не змусив їх відмовитися від придбання побутової техніки.

Покупки в умовах пандемії: на карантині українці "підірвали" ринок електроніки

Так, у порівнянні з більш спокійним 2019-м роком, обсяг продажів в цьому сегменті зріс на 20%. Жителі України, незважаючи на впавший ВВП і фінансові труднощі, купили 15,8 тис. од. і витратили близько 106,5 млрд грн, значно пожвавив бізнес електроніки.

Розвиток і просування ринку

Локдаун вніс корективи в життя українців — багато хто перейшов на віддалений формат роботи і велику частину часу проводив в домашніх стінах. Фахівці впевнені, що саме це сформувало високий попит на техніку для дому та зростання купівельної активності. У цій сфері продажи зросли на 93%. Крім того, тенденція приготування домашньої їжі підвищила інтерес до пристроїв для кухні — 35,4 тис. од. за 2020 рік. Тоді як в попередньому році цей показник ледь сягав позначки 18,8 тис. од. А «міграція» навчання, зустрічей і навіть вечірок в режим онлайн посилила актуальність аудіотехніки. Навушники і мікрофони стали купувати в 2 рази частіше — за рік було продано 79,2 тис. одиниць товару.У свою чергу великі маркетплейси, прагнучи розширити клієнтську базу, постійно пропонували споживачам скористатися знижками. Наприклад, бонус або промокод магазина Touch дозволяли робити вигідні покупки за зниженими цінами, що в умовах економічної нестабільності грали вирішальну роль.

Найпопулярнішими запитами в інтернеті стали ноутбуки (1 млн пошуків), айфони (більше 600 тис.), AirPods (510 тис.) і пристрої бренду Xiaomi (441 тис.).

Серед найбільш затребуваних марок ноутбуків, експерти Promocodius відзначили Asus, HP і Lenovo. А лідером серед планшетних комп'ютерів виступили бренди Apple і Samsung. Рейтинг смартфонів залишився без змін: Apple, Samsung і Xiaomi який рік викликають інтерес у покупців.

Домашній спосіб життя підвищив продажи ще одного напрямку електроніки. Згідно з дослідженнями, українці стали частіше грати у відеоігри, традиційно віддаючи перевагу Sony PlayStation і Xbox.

Очікувані новинки 2021 року

Незважаючи на високу ступінь споживання, купівельний інтерес до техніки був задоволений не до кінця. Тим більше, що відомі компанії в 2021 році продовжують радувати своїх клієнтів новинками.

Так, в січні ASUS презентував на українському ринку відразу кілька моделей ноутбуків: TUF Gaming A15 / A17 2021, TUF Dash F15, а також пристрої серії ROG (Zephyrus Duo 15 SE GX551, Zephyrus G14 GA401, Strix SCAR 15/17, Strix G15 / G17).

Не відстав від свого опонента і Huawei, що випустив флагманський ноутбук MateBook X Pro. А дебютантом серед смартфонів стали нові моделі Xiaomi Mi 11 і Lite, які будуть доступні в світі з 8 лютого.

Крім того, на початку місяця стартував випуск довгоочікуваних моделей смартфонів Galaxy S21 від компанії Samsung.

Однак, не для всіх компаній рік почався так вдало. Наприклад, компактна модель Apple iPhone 12 mini, випущена восени минулого року, не виправдала надій бренду і стала гіршою за показниками продажів серед лінійки. Як наслідок, тираж був скорочений до 11 млн од. У той же час, виробництво топових iPhone 12 Pro Max навпаки, збільшено на таку ж кількість пристроїв.

В цілому, не дивлячись на кризу, 2020 рік позитивно вплинув на розвиток ринку електроніки. І, як передбачають аналітики, розвиток цього сегмента не зупинятиметься і надалі.

Последние новости