16 березня 2026, 15:07

Пробитий російський газовоз віднесло до берегів Мальти – 700 тонн палива можуть рвонути у будь-який момент

Пошкоджений російський газовоз продовжує дрейфувати у бік Мальти. На борту залишається близько 700 тонн палива та два повні резервуари зрідженого природного газу, який може рвонути.

Пробитий російський газовоз віднесло до берегів Мальти – 700 тонн палива можуть рвонути у будь-який момент

Російський танкер для перевезення зрідженого природного газу "Арктік Метагаз", пошкоджений вибухом на початку березня, продовжує дрейфувати у бік Мальти. За даними видання Newsbook Malta, вранці у суботу судно знаходилося приблизно за 50 морських миль від південного узбережжя острова та за ніч наблизилося як мінімум на 5 морських миль.

Влада Мальти перебуває у стані підвищеної готовності, оскільки на борту залишається близько 700 тонн палива та два повні резервуари зрідженого природного газу.

Що видно на фото

На опублікованих Newsbook Malta знімках добре видно серйозні пошкодження корпусу судна. У центральній частині борту видно великий пролом і сліди сильної пожежі або вибуху: метал потемнів, а частина конструкції виглядає деформованою. Руйнування розташовані у районі вантажної палуби, де проходять технологічні лінії подачі палива.

Характер ушкоджень вказує на потужний удар із зовнішнього боку корпусу. При цьому судно залишається на плаву, проте помітні сліди сильного крену та структурного пошкодження надбудови.


Судно було пошкоджено після атаки

Вибух на газовозі стався 3 березня. За попередніми даними, судно могло бути вражене морськими дронами. Росія звинуватила в атаці Україну.

Після інциденту корабель виявився фактично покинутим і почав дрейфувати у Середземному морі.

Ризик екологічної аварії

Якщо дрейф продовжиться та корпус отримає додаткові пошкодження, існує ризик витоку палива або газу, тому мальтійські служби уважно відстежують рух пошкодженого танкера та готуються до можливої операції з його нейтралізації.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що ВМС Франції затримали танкер Grinch, який прямував із Росії під хибним прапором.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини