19 лютого 2026, 09:55

Україна та РФ домовилися, як працюватиме система припинення вогню, – CNN

У 2026 році розпочалися прямі переговори між Україною та Росією за посередництва Сполучених Штатів.

Україна та РФ домовилися, як працюватиме система припинення вогню, – CNN

Українська та російська делегації під час третього раунду мирних переговорів, який 17-18 лютого відбувся у Женеві (Швейцарія), домовилися про те, як працюватиме система припинення вогню. Про це пише CNN із посиланням на інсайдерську інформацію.

За даними CNN, механізм припинення вогню після укладання мирної угоди України з Росією обговорювали на засіданні військової підгрупи (на переговорах була ще й політична підгрупа – прим. ред.). Українські та російські учасники військової підгрупи на переговорах у Женеві змогли узгодити механізм припинення вогню та принципи його функціонування.

Джерела CNN, знайомі з перебігом тристоронніх переговорів у Женеві, стверджують, що політичні консультації, як і раніше, були "напруженими", але військові консультації "надають обережного оптимізму". У складі американської делегації у військовій підгрупі працювали міністр армії США Ден Дрісколл і командувач Європейського командування США генерал Алекс Гринкевич.

Політична підгрупа на переговорах у Женеві не спромоглася погодити майбутню долю українських територій, які тимчасово окупувала російська армія. Це ключове питання мирних переговорів. Якщо сторони його не погодять, переговори закінчаться безрезультатно.

Зеленський раніше розповів, що українська, американська та російська сторони мають своє бачення вирішення територіального питання. Наприклад, пропонується створити на Донеччині демілітаризовану зону, в якій не буде ні ЗСУ, ні окупаційної армії РФ.

Володимир Зеленський вважає, що сторони мають припинити вогонь, а згодом вирішувати територіальне питання дипломатичним шляхом. Цю ідею ще 2025 року запропонували США.

Раніше Володимир Зеленський назвав умову, на яку Україна ніколи не погодиться на мирних переговорах із Росією.

Також у ЗМІ заявили про значний прогрес у переговорах України та РФ.

Крім того, Діалог.UA раніше повідомив, за яких умов, на думку канцлера ФРН Фрідріха Мерца, закінчиться війна Росії проти України.

Автор: Виталий Николаенко

Останні новини