Мерц запланував свій перший закордонний візит, якщо буде канцлером, і це не поїздка до США
Свій перший закордонний візит на новій посаді Фрідріх Мерц планує здійснити до України.

Якщо нічого несподіваного не станеться та Мерц все ж таки буде новим канцлером Німеччини, то свій перший візит він здійснить в Україну. Найімовірніше, це буде саміт "Коаліції бажаючих", який відбудеться у Києві 9 травня.
Напередодні глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що 9 травня Зеленський збирає у Києві глав держав і урядів "Коаліції бажаючих", повідомляє ресурс Welt.
Глава МЗС ЄС Каллас також закликала лідерів ЄС відвідати 9 травня Київ.
На цьому саміті може бути Мерц, якщо його оберуть канцлером Німеччини. При цьому джерело повідомляє, що, принаймні, така поїздка вже готується. У прес-службі лідера ХДС/ХСС не коментують цієї новини.
Відомо, що 9 травня у Києві точно будуть президент Франції та прем'єр-міністр Польщі.
Після ракетної атаки Кремля на Суми Мерц заявив, що Кремль вчинив "віроломно". Ці події ще раз доводять, що Путін не має наміру зупиняти війну. Тоді ж Мерц ще раз заявив про готовність передати Києву ракети Taurus, щоб ЗСУ не лише відсиджувалися в обороні, а й атакували армію Путіна.
Учора у прес-службі Кремля вже відреагували на слова Мерца. Пєсков заявив, що постачання крилатих ракет Україні призведуть до нової ескалації.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Зеленський вирішив організувати свій "парад" на 9 травня, запросивши до Києва лідерів ЄС.
Тим часом духовний радник Трампа Марк Бернс закликає засудити Росію за її злочини проти України.
Останні новини
Шейтельман пояснив, чому громадян Росії не доведеться "перевиховувати" тим, хто прийде після Путіна
22:32Бутусов назвав того, хто стане міністром оборони України, та пояснив, чому інакше не може бути
18:23У Z-середовищі визнали провал кадрової політики Кремля: "Там Мадяр і Драпатий – у нас Герасимов"
16:40Галлямов "показав" справжнього Путіна і назвав кроки, на які він не піде навіть під страхом смерті
16:22Алла Пугачова спростувала чутки та розкрила подробиці важкої травми: "Не думала, що взагалі встану"
16:19