Макрон хоче врятувати Україну за допомогою Польщі та мінімум 7 країн ЄС: ЗМІ озвучили деталі його плану
Макрон летить до Варшави, щоби обговорити з Польщею європейську миротворчу місію, яка збереже український суверенітет.
Макрон летить до Варшави, щоби обговорити з Польщею європейську миротворчу місію, яка збереже український суверенітет. Все це робиться напередодні можливої угоди Трампа з Путіним щодо заморозки війни в Україні. Таким чином, Макрон за допомогою Польщі хоче врятувати Україну.
Про це сьогодні написало польське видання Rzeczpospolita.
Джерело також наголосило, що у наші дні залишити Францію президента країни можуть змусити лише виняткові випадки.
Нині у самій Франції непроста політична ситуація. Невідомо, хто стане новим прем'єр-міністром, а до кінця 2024 року може і не затвердити бюджет країни на наступний рік.
Проте Макрона зараз турбує інший політичний календар – 20 січня 2025 року, коли Трамп офіційно буде новим президентом США.
Ще минулої суботи під час урочистого відкриття відреставрованого Норт-Дам президент Франції годину спілкувався з Трампом, після чого до них ще на 30 хвилин приєднався і Зеленський.
Експомічник генсека НАТО Каміль Гранд розповів, як у розмові з Трампом Макрон заявив, що Європа не може стояти осторонь під час переговорів між Вашингтоном і Москвою. Головна причина - не лише безпека самої України, а й усього Євросоюзу. Макрон також дав зрозуміти, що країни ЄС готові ще більше збільшити свою допомогу Україні.
Суть пропозиції Макрона для Польщі полягає у майбутній миротворчій місії на випадок зупинки вогню та встановлення демаркаційної лінії. Ще на початку лютого 2024 року Макрон першим висунув ідею відправити в Україну війська НАТО.
Більш конкретно президент Франції порушив знову цю тему вже 11 листопада, коли зустрічався з прем'єр-міністром Британії. Вже 27 листопада Макрон знову озвучив свою ідею серед лідерів Скандинавії та країн Балтії.
Науковий співробітник Французького університету міжнародних відносин Елі Тененбаум заявив, що миротворча місія може складатися з п'яти бригад (близько 40 тисяч військовослужбовців). Польща може взяти командування над однією із цих бригад.
Усього існує три шляхи надання гарантій безпеки Україні. Перший - прямий шлях до НАТО. Проте проти виступає як Берлін, так і Вашингтон. Другий шлях - ізраїльська модель, коли у країну надходить у дуже великих кількостях озброєння. Однак і цей шлях під великим питанням, оскільки Трамп спочатку дав зрозуміти, що не зацікавлений у озброєнні Києва. Третій шлях - корейська модель і миротворча місія.
Ще у понеділок Зеленський під час спілкування з лідером ХДС Мерцем заявив про готовність прийняти миротворчу місію в Україні. "Завдяки військовому потенціалу, що швидко зростає, та географічному положенню Польща є важливим елементом такого плану. Звідси і приїзд Макрона до Варшави", - пояснив британський політолог Ле Гранд.
За його словами, чим більше країн Заходу візьме участь у цій місії, тим більше шансів на те, що Путін більше не нападе на Україну. Щонайменше 8 країн готові до місії. Залишилось дочекатися виборів у Німеччині.
Однак найбільшою проблемою залишається безжальне ставлення Путіна: зараз він не подав жодних сигналів про те, що готовий відмовитись від контролю над усією Україною.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що, за словами Туска, вже цієї зими можливі переговори між РФ та Україною.
Нагадаємо, Зеленський озвучив свою умову, за якої Київ готовий піти на заморожування конфлікту з РФ.
Останні новини
Росії зробили боляче: ЗМІ дізналися, скільки експорту нафти з РФ США "вирізали" зі світового ринку
14:58Радники Трампа визнають, що до мирної угоди України та РФ як мінімум кілька місяців, – Reuters
14:13РФ завдала авіаудару по багатоквартирному будинку у Краматорську – є постраждалі, серед них діти
13:23Китай інвестує $60 млрд у перспективний проект, щоб забезпечити постачання до Європи, минаючи РФ
11:56Жданов розповів про покращення ситуації біля Великої Новосілки, де росіяни ще недавно лютували
11:42"Ми зберігаємо роботу нашої енергосистеми", – Зеленський про масований удар агресора РФ по Україні
10:58Україні не варто боятися Третьої світової війни: Дикий про мінливу геополітику та "нові можливості"
10:39Далі, частіше та з більшим ефектом: аналітики про те, чому ЗСУ двічі атакували Енгельс, – Forbes
07:29