25 червня 2024, 12:05

Ультраправий кандидат у прем'єри Франції жорстко висловився про Росію – Reuters

При цьому лідер французьких ультраправих Жордан Барделла додав, що існує "червона риска", яку його уряд не перетне.

Ультраправий кандидат у прем'єри Франції жорстко висловився про Росію – Reuters

Лідер французьких ультраправих Жордан Барделла жорстко висловився про Росію та провів "червоні лінії" про допомогу Україні. Інформаційне агентство Reuters повідомляє, що ймовірний кандидат на посаду прем'єра Франції спробував запевнити європейських союзників у своїй прихильності до України та готовності протистояти Росії, якщо він буде прем'єр-міністром, але дав зрозуміти, на чому зупиниться підтримка Києва з боку його уряду.

"Я не маю наміру ставити під сумнів зобов'язання, взяті Францією на міжнародній арені, та завдавати шкоди нашому авторитету під час війни біля дверей Європи", - сказав Барделла.

Але на відміну від Макрона, який неоднозначно висловлювався про те, як далеко може зайти Париж у своїх зобов'язаннях щодо України, Барделла заявив, що існує межа, яку його уряд не перетне.

"Хоча я виступаю за продовження підтримки України матеріально-технічними засобами й оборонним озброєнням, моєю "червоною лінією" залишаються ракети великої дальності або будь-яка військова техніка, яка може призвести до ескалації, під цим я маю на увазі все, що може безпосередньо вразити російські міста", - сказав він.

Барделла сказав, що відправка французьких військ в Україну також буде заборонена.

Хоча Макрон залишиться відповідальним за оборону та зовнішню політику навіть із "Національним об'єднанням" при владі, йому знадобиться підтримка парламенту для фінансування будь-якої допомоги Україні у наступному бюджеті, який має бути ухвалений восени.

"Національне об'єднання" також може заблокувати або відкласти будь-які майбутні поставки зброї, оскільки вони вимагають схвалення прем'єр-міністра та відповідних міністрів.

Виступаючи у Парижі разом зі своїми німецьким і польським колегами, міністр оборони Себастьєн Лекорню заявив, що партія Марін Ле Пен неодноразово міняла позицію щодо України до такої міри, що сама собі суперечила, а слова Барделли про допомогу в обороні можуть бути відкриті для інтерпретації.

"Це вимагає ясності. Якщо "Національне об'єднання" змінює свою думку щодо України, то зробіть це зараз", - сказав Лекорню.

За його словами, постачання ракет дальнього радіусу дії або гаубиць - це найменше, що Франція може зробити для України, щоб захистити свою власну безпеку перед обличчям загрози, яку становить Росія.

Зазначимо, у березні цього року Ле Пен, виступаючи з трибуни французького парламенту, засудила повномасштабне російське вторгнення в Україну.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини