25 червня 2024, 10:44

Євросоюз обмежив доступ до кількох російських пропагандистських сайтів, але є один нюанс

Водночас у документі зазначено, що ухвалений захід "не заважатиме" росЗМІ проводити дослідження та брати інтерв'ю у країнах ЄС.

Євросоюз обмежив доступ до кількох російських пропагандистських сайтів, але є один нюанс

У Раді Європейського союзу ухвалено рішення про блокування сайтів одразу 4 російських пропагандистських мас-медіа: "Известий", "Российской газеты", Voice of Europe, а також РІА "Новости", інформує офіційний ресурс ЄС.

Підкреслюється, що вже відсьогодні, 25 червня, у країнах Євросоюзу починають блокувати доступ до сайтів цих російських так званих "засобів масової інформації", які є, по суті, інструментами пропаганди тоталітарного режиму Путіна.

"Ці ЗМІ перебувають під постійним прямим або непрямим контролем керівництва Російської Федерації та відіграють важливу роль у просуванні та підтримці агресивної війни Росії проти України, а також дестабілізації обстановки у сусідніх країнах", - наголосили у Раді Євросоюзу.

Водночас є один важливий нюанс, пов'язаний із цим блокуванням: у документі зазначено, що, незважаючи на заборону мовлення, ухвалений захід не перешкоджатиме працівникам вищеназваних ЗМІ "здійснювати діяльність у ЄС, зокрема, проводити дослідження та брати інтерв'ю".

З цієї причини зазначимо, що російські пропагандисти із зазначених медіаресурсів все одно продовжать поширювати прокремлівську дезінформацію в Європі, тільки будуть це робити під виглядом "незалежних досліджень" або "звичайних інтерв'ю".

Як показує з 2014 року практика, напівзаходи щодо РФ практично не працюють: представники країни-агресора, які працюють на диктаторський режим Путіна, швидко пристосовуються до таких "недосанкцій".

Нагадаємо, одразу кілька правозахисних організацій звернулися до Міжнародного кримінального суду щодо дій Соловйова, Кисельова, Симоньян й інших російських пропагандистів, які виправдовують війну й акти насильства над людьми.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини