24 червня 2024, 20:34

В Іспанії знешкоджено злочинне угруповання, яке торгувало українськими біженками

Правоохоронні органи Іспанії провели масштабну операцію із затримання злочинної групи, яка здійснювала сексуальну експлуатацію українських беженок.

В Іспанії знешкоджено злочинне угруповання, яке торгувало українськими біженками

Правоохоронні органи Іспанії провели масштабну операцію з припинення діяльності організованої злочинної групи, що здійснювала сексуальну експлуатацію українських біженок, які рятувалися від війни.

Згідно з повідомленням Європолу, під час рейдів було заарештовано 5 осіб: громадянин Іспанії, двоє росіян і двоє українців.

Зловмисники вербували своїх жертв переважно через соціальні мережі, видаючи себе за менеджерів з працевлаштування. Вони заманювали українок обіцянками привабливої роботи у сфері готельно-ресторанного бізнесу на території Іспанії. Однак, після того як довірливі дівчата погоджувалися, їх примушували до заняття проституцією в одному з борделів міста Альмерія.

Щоб мінімізувати ризики викриття з боку поліції або втечі жертв, злочинці ізолювали українок від зовнішнього світу та повністю контролювали їхні пересування. Таким чином, вони змогли встановити атмосферу страху та створити умови для безконтрольної експлуатації нещасних жінок.

За даними слідства, наразі ідентифіковано 14 постраждалих. Їм обіцяли пільги та сприяння в отриманні дозволів на роботу, передбачені офіційним статусом тимчасового захисту для біженців. Однак на ділі жертви так і не отримали жодних документів.

Експерти зазначають, що в умовах масової втечі українців із зони бойових дій вони стають легкою здобиччю для злочинних угруповань, які промишляють торгівлею людьми.

Українські біженки, багато з яких опинилися у безвихідному становищі без засобів до існування, є вкрай вразливою категорією для вербувальників зі злочинних спільнот.

Тим часом Україна й Іспанія підписали двосторонню угоду про безпеку на мільярди євро.

Раніше стала відома країна ЄС, де українські біженці суттєво її скарбницю.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини