24 червня 2024, 09:55

ЄС придумав юридичну лазівку, щоб обійти вето Угорщини на підтримку України, – FT

Євросоюз може закупити зброю для України в обхід вето з боку Угорщини.

ЄС придумав юридичну лазівку, щоб обійти вето Угорщини на підтримку України, – FT

Євросоюз може закупити зброю для України в обхід вето з боку Угорщини. Для цього країни ЄС планують використовувати заморожені активи РФ. Одночасно з цим цей шлях також дасть можливість виплатити Києву допомогу у розмірі 50 млрд євро.

За словами головного посла ЄС Жозепа Борреля, якщо Будапешт відмовився брати участь у попередній домовленості щодо використання заморожених активів РФ, то Угорщина не має брати участь у вирішенні того, що робити з цими грошима, інформує ресурс Financial Times.

Таким самим шляхом можна піти, як буде вирішуватися питання про надання Україні допомоги у розмірі 50 млрд євро.

24 червня під час саміту ЄС міністри вирішуватимуть питання, як знайти правильний юридичний шлях, щоб обійти вето Угорщини.

На сьогодні ЄС заморозила в Європі до 200 млрд євро. У 2024 році було ухвалено рішення, щоб відсотки від цих активів пішли на користь України для закупівлі озброєння.

У Будапешті заявили, що вони й надалі блокуватимуть усі рішення ЄС, пов'язані з військовою допомогою Україні.

Поки не вирішиться питання з російським активами, в ЄС не приступають до вирішення ще одного питання - виділення Україні допомоги у розмірі 50 млрд євро.

Експерти не виключають, що Будапешт може накласти вето і на 14-й пакет санкцій.

Боррель заявив, що він уже пропонував Орбану піти тим шляхом, який пообіцяли у НАТО. Будапешт не братиме участі у питаннях, пов'язаних з Україною, але й при цьому не блокуватиме рішення Альянсу щодо Києва.

Однак цього разу прем'єр-міністр Угорщини відповів відмовою. За словами Борреля, позиція Орбана з питання України має якісь спільні зв'язки з Росією.

Раніше ми повідомляли, що, незважаючи на всі погрози з боку Путіна, Сеул готовий почати постачання зброї Україні.

Також в Україні з'явилися артилерійські снаряди, закуплені у Сербії.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини