21 червня 2024, 07:41

Справа не у географії, а у здоровому глузді: у США озвучили нову позицію щодо ударів ЗСУ по території РФ – ЗМІ

Україна може використовувати американську зброю на будь-якому напрямку у прикордонній зоні, звідки можуть наступати війська Путіна.

Справа не у географії, а у здоровому глузді: у США озвучили нову позицію щодо ударів ЗСУ по території РФ – ЗМІ

Група експертів звернула увагу на той факт, що відразу ж після того, як Вашингтон дав зелене світло Києву на використання американського знаряддя проти військових об'єктів на території РФ, риторика США почала трохи змінюватися.

Якщо спочатку у Вашингтоні давали добро бити з території Харківщини, де ворог перейшов у наступ, то не так давно вже прозвучали заяви, що і з Сумщини також можна наносити удари, інформує ресурс Politico.

Відомо, що відтоді ЗСУ один раз точно застосували РСЗВ HIMARS проти військових об'єктів РФ на Бєлгородщині. Відтоді політики з України та ЄС тиснули на Білий дім, щоб удари могли завдаватися у будь-якій точці РФ.

Ще у вівторок радник із нацбезпеки президента США Джейк Салліван дав зрозуміти, що ЗСУ можуть бити американською зброєю по будь-якій території, звідки наступає армія Путіна.

Салліван під час брифінгу заявив, що тут ідеться не про географію, а про здоровий глузд. Необхідно бити туди, де готується сам наступ противника.

При цьому низка американських чиновників заявляє, що позиція Білого дому щодо ударів по території РФ не змінилася. Вони дають добро тільки бити у районі Харківщини, але це не виключає, що ЗСУ не можуть бити і в інші райони, звідки Путін готує новий наступ.

Також не змінилася політика Вашингтону щодо ударів по території РФ за допомогою далекобійної зброї.

Не так давно у Білому домі дали зрозуміти, що ЗСУ можуть застосовувати американську зброю на території РФ на кордоні з Сумською та Харківською областями.

Тим часом Путін почав погрожувати Південній Кореї після того, як уряд країни дав добро постачати Києву зброю.

Нагадаємо, Путін почав готувати росіян до того, що наступ ЗС РФ на Харківщину приречений на провал.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини