19 червня 2024, 09:42

Посол Естонії Кольк висловилася про конфіскацію російських активів: "Показуємо світу, що це можливо"

Естонська дипломатка Аннелі Кольк закликала використати заморожені активи РФ для відновлення України та компенсації збитків, завданих країною-агресором.

Посол Естонії Кольк висловилася про конфіскацію російських активів: "Показуємо світу, що це можливо"

Посол Естонії в Україні Аннелі Кольк окреслила свою позицію щодо питання конфіскації російських активів на території інших країн і використання їх для відновлення України та її економіки, інформує "РБК-Україна".

Дипломат наголосила, що Естонія була першою країною, де на офіційному рівні почали порушувати питання про конфіскацію російських активів і спрямування їх на підтримку України, яка потерпає від вторгнення ЗС РФ.

"Ми першими почали говорити в ЄС і світі про те, що потрібно використати заморожені активи російських агресорів для відновлення України та компенсації завданих ними збитків, тому що ми віримо в Україну та її перемогу", - заявила Кольк.

За її словами, перемога України обов'язково прийде, а винні у розв'язанні війни постануть перед судом

"Їм все одно доведеться платити", - зазначила посол Естонії, додавши, що нещодавно офіційний Таллінн ухвалив закон про конфіскацію російських активів.

Кольк підкреслила, що ухвалений Естонією закон передбачає використання всього прибутку від заморожених активів РФ. Останнє, до речі, відрізняється від підходу Європейського союзу та  G7.

"В Естонії немає такої величезної кількості російських активів, як у деяких інших країнах, але ми показуємо світові, що це можливо, у нашому розумінні законодавство Євросоюзу це дає змогу та немає жодних перешкод", - резюмувала Кольк.

Нагадаємо, у Кремлі видали нову погрозу на адресу США, якщо ті конфіскують російські активи на користь України.

Також у Росії підняли справжню істерику через допомогу США Україні та конфіскацію активів: Пєсков пригрозив Білому дому.

Раныше у Фінляндії перерахували нерухомість росіян і думають про її конфіскацію.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини