18 червня 2024, 13:44

Італія може приєднатися до коаліції з постачання Україні далекобійних ракет – ЗМІ

У черговому пакеті військової допомоги Рим планує передати Києву ракети Storm Shadow і систему ППО Samp-T.

Італія може приєднатися до коаліції з постачання Україні далекобійних ракет – ЗМІ

Італія у новому пакеті військової допомоги планує передати Україні не тільки сучасну систему ППО Samp-T, здатну збивати балістику, а й ракети Storm Shadow, які є в арсеналі італійської армії.

Про це пише видання Fatto Quotidiano з посиланням на свої джерела у Міноборони.

За його даними, дев'ятий пакет військової допомоги, куди ввійдуть ці ракети великої дальності, має бути передано Римом до кінця червня, й Україна з їхньою допомогою може наносити удари по території РФ.

Про обмеження у використанні цього виду озброєнь не повідомляється, але нібито влада Італії не проти такого використання своєї зброї.

Storm Shadow - це далекобійні крилаті ракети, носіями яких є авіація, зокрема й винищувачі F-16. Їхні поставки Київ очікує найближчим часом. Максимальна дальність ураження цілей у цих високоточних ракет становить 560 кілометрів. Ними можна атакувати добре укріплені об'єкти, зокрема і такі споруди, як Кримський міст. Раніше ракети Storm Shadow Україні передавала Велика Британія, а також Франція поставляла їхній аналог Scalp.

Нагадаємо, італійський прем'єр Джорджа Мелоні заявила, що якщо Захід перестане надавати Україні допомогу зброєю, яка необхідна для досягнення паритету з РФ на полі бою, війна загрожує поширитися ближче до кордонів Італії.

Раніше парламент Італії схвалив рішення про постачання озброєння Україні, яка протистоїть російській агресії.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини