17 червня 2024, 10:30

У США відреагували на слова Путіна про "крадіжку" заморожених російських активів

У Вашингтоні заявили, що передача Києву доходів від конфіскованих активів РФ у жодному разі не є крадіжкою.

У США відреагували на слова Путіна про "крадіжку" заморожених російських активів

Міністр фінансів США Дженет Єллен прокоментувала нещодавні несправедливі звинувачення з боку російського президента-узурпатора Володимира Путіна. На її думку, у використанні доходів від заморожених російських активів з метою надати Україні позику у розмірі 50 мільярдів доларів абсолютно немає жодної "крадіжки" та будь-яких правових протиріч, інформує АВС.

"Після жорстокого вторгнення військ Росії на територію України США та країни-партнери по глобальній коаліції ухвалили рішення про конфіскацію активів РФ, що перебувають у нашій юрисдикції, сума яких становить близько 280 млрд дол. Близько 200 млрд із них перебувають у бельгійській фінансовій установі, де ці кошти генерують дохід, який не належить РФ, а накопичувався у цій установі. G7 і партнери погодилися використати їх, щоб надати Україні кредит у розмірі 50 мільярдів доларів", - наголосила вона.

Як відомо, кремлівський диктатор Путін не так давно зволив заявити, що використання доходів від російських активів на користь України нібито є "крадіжкою".

"У жодному сенсі це не крадіжка. Активи РФ залишаються у цій установі, їх конфіскували, а термін російських інвестицій уже минув. Гроші РФ перебувають у вигляді готівки, але водночас на них нараховують дохід для установи, на яку Російська Федерація не має абсолютно жодних прав", - наголосила Дженет Єллен.

Також міністр акцентувала увагу, що передача російських активів Україні продемонструє владі РФ рішучість країн Заходу щодо підтримки Києва.

"Ми ведемо боротьбу з Володимиром Путіним, який думає, що наша коаліція розвалиться та ми не зможемо надати Україні необхідні ресурси, щоб продовжувати боротьбу. Своїми конструктивними та рішучими кроками ми чітко показуємо, що маємо волю та здатність підтримувати український народ", - резюмувала вона.

Нагадаємо, Байден і Макрон підтримали передачу Україні прибутку від заморожених активів РФ.

Раніше видання Politico писало, що підписання остаточної угоди щодо кредиту Україні на суму 50 млрд доларів під заставу доходів від заморожених активів РФ нібито можуть відтермінувати до осені через розбіжності між США та країнами ЄС.

Також ми писали, що у Кремлі видали нову загрозу США, якщо ті конфіскують російські активи на користь України.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини