13 червня 2024, 15:41

Офіційно: "Велика сімка" ухвалила рішення щодо виділення Україні 50 млрд доларів

G7 погодилися надати Україні $50 млрд кредитних коштів, використовуючи для погашення відсотки від заморожених російських активів, повідомив глава Мінфіну Німеччини.

Офіційно: "Велика сімка" ухвалила рішення щодо виділення Україні 50 млрд доларів

Країни G7 погодилися виділити Україні $50 млрд, використовуючи для погашення відсотки від заморожених російських активів. Усю суму може бути надано Києву до кінця цього року.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер назвав це гарною новиною та повідомив, що партнери зараз працюють над деталями передачі допомоги, передає "Україна 365".

За його словами, цей крок має показати Путіну непохитність у підтримці України найбільших економік світу. Він додав, що погашення 50-мільярдного кредиту за рахунок відсотків від заморожених активів РФ - розумний інструмент, який зніме навантаження з бюджетів країн-партнерів по проукраїнській коаліції.

Як використати заблоковані російські активи, які оцінюються у 280 мільярдів доларів, для допомоги Україні країни-союзники обговорювали кілька місяців. Раніше ЄС уже погодився щорічно виділяти прибуток від відсотків, отриманий від них, це від 3 до 5 мільярдів доларів на рік. Але США наполягали на негайній підтримці Києва у розмірі 50 мільярдів. У підсумку партнерам вдалося домовитися про формат надання допомоги.

Раніше ЗМІ писали, що лідери держав G7 дійшли згоди з питання виділення Києву кредиту на суму 50 млрд доларів за рахунок використання доходу від заморожених активів РФ.

Також повідомлялося, що підписання остаточної угоди щодо кредиту Україні на суму 50 млрд доларів під заставу доходів від заморожених активів РФ нібито можуть відтермінувати до осені через розбіжності між США та країнами ЄС.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини