13 червня 2024, 11:16

Чотири російські військові кораблі зайшли на Кубу – Білий дім і Пентагон дали коментарі

У Білому домі та Пентагоні не бачать проблем у тому, що чотири російські військові кораблі зайшли у порт Гавани.

Чотири російські військові кораблі зайшли на Кубу – Білий дім і Пентагон дали коментарі

Учора, 12 червня, у порт Гавани увійшли російські кораблі Північного флоту на чолі з фрегатом "Адмірал Горшков", який здатний нести на собі гіперзвукові ракети типу "Циркон".

На Кубі вони пробудуть із 12 до 17 червня, заявляють у МО РФ. У США не бачать проблеми у тому, що російські кораблі перебувають за 150 км від кордону, інформує агентство Reuters.

Російські кораблі зайшли на Кубу після того, як провели військові навчання щодо використання "високоточної зброї".

Ще вчора радник президента США з нацбезпеки Салліван дав зрозуміти, що такі військові навчання не новинка. У Вашингтоні такі навчання з боку РФ уже бачили та знають, що вони обов'язково будуть і у майбутньому.

Наразі у Вашингтона немає інформації про те, що Кремль привіз на Кубу ядерну зброю для передачі Гавані, проте американська розвідка продовжує пильно стежити за розвитком ситуації.

Заступник спікера Пентагону Сінгх заявила, що морські навчання з боку РФ не становлять для Вашингтона особливої небезпеки.

Водночас у самій Гавані заявили, що захід російських кораблів на Кубу - дружній крок з боку РФ.

На відстані 160 км від Куби розташована військова база ВМС США (Кі-Вест, Флорида).

Експерти заявляють, що Путін пішов на такий крок після того, як Вашингтон дав добро Києву наносити удари по військових об'єктах на території РФ американською зброєю середньої дальності.

Раніше Пенс звернувся до Путіна на тлі заходів російських військових кораблів у порт Гавани.

Нагадаємо, аналітики з ISW озвучили свою думку щодо того, навіщо Кремль направив до берегів Куби чотири військові кораблі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини