30 травня 2024, 07:42

Україна оцінила творчий прийом Зеленського у Португалії, виклавши кадри з пляжу

Днями президент України відвідав Португалію, де й підписав двосторонню безпекову угоду терміном на 10 років.

Україна оцінила творчий прийом Зеленського у Португалії, виклавши кадри з пляжу

Днями президент України відвідав Португалію, де й підписав двосторонню безпекову угоду терміном на 10 років. Відомо, що у рамках нової угоди вже 2024 року Київ отримає від Лісабона 126 млн євро, щоб зміцнити свій захист від російської агресії.

Учора, 29 травня, Посольство України у Португалії подякувало стороні, яка приймає, за "настільки щирий і творчий" прийом Зеленського.

Посольство виклало у Мережу фото з пляжу, на якому місцевий народний умілець Вітор Рапосо намалював картину на піску, присвячену візиту Зеленського до Португалії. Вітор Рапосо - відомий художник, який малює на піску актуальні картини того, що відбувається у світі.

У 2024 році Київ підписав уже не одну двосторонню угоду з безпеки. Протягом поточного тижня Зеленський встиг укласти аналогічні угоди з Бельгією й Іспанією.

Ці угоди є можливими завдяки ініціативі G7, коли 2023 року під час саміту НАТО у Литві країни і запропонували укласти з Україною окремі угоди у сфері безпеки. У 2024 році першими такі угоди з Києвом уклали Британія, Німеччина та Франція.

Зеленський, перебуваючи у Португалії, наголосив: усі ці угоди "не про гроші", а також це не означає, що війна триватиме ще 10 років. Це стратегічні, далекосяжні угоди, спрямовані на модернізацію та відновлення України.

Раніше ми повідомляли, що Португалія пообіцяла Зеленському закупити артилерійські снаряди та взяти участь у коаліції щодо F-16.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини