29 травня 2024, 12:59

Політика геноциду – ПАРЄ засудила дії РФ зі знищення української ідентичності, ухвалено важливу резолюцію

Комітет з культури ПАРЄ засудив дії Російської Федерації, спрямовані на знищення культурної ідентичності України, назвавши це політикою геноциду.

Політика геноциду – ПАРЄ засудила дії РФ зі знищення української ідентичності, ухвалено важливу резолюцію

Комітет з культури Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) засудив дії Російської Федерації, спрямовані на знищення культурної ідентичності України, як частину геноцидної політики. У рамках засідання ПАРЄ було висловлено думку, що цілеспрямоване стирання культурної спадщини України є одним із методів військової стратегії Росії, метою якої є ліквідація українського етносу.

Цією інформацією поділилася Євгенія Кравчук, представниця української делегації у ПАРЄ, у своєму офіційному акаунті у Facebook.

Кравчук підкреслила, що її ініціатива щодо протидії знищенню культурної унікальності під час воєнних конфліктів і у мирний час отримала схвалення на засіданні комітету у Копенгагені.

На червневій сесії ПАРЄ має відбутися обговорення та можливе затвердження резолюції.

Основні тези документа містять у собі:

- гарантування відшкодування збитків у повному обсязі згідно з міжнародними нормами та запобігання повторенню подібних актів вандалізму;

- підвищення обізнаності про те, яким чином пропаганда та колоніальні методи, включно з ідеологією "русского мира", можуть сприяти порушенням правил охорони культурної спадщини;

- запровадження санкцій проти осіб, які здійснюють нелегальне перевезення або продаж культурних цінностей, проведення незаконних археологічних робіт або використання культурних об'єктів в особистих інтересах, а також забезпечення притягнення до відповідальності відповідних органів і установ.

У документі особливо акцентується, що Російська Федерація використовує методи культурного придушення як елемент військової тактики, прагнучи відкинути існування інших самобутностей, а також знищити історичну пам'ять, цінності, культурну спадщину, літературні твори, традиції та мову.

Подібні заходи розглядаються як воєнні злочини й акти проти людяності, що вказує на цілеспрямоване прагнення до геноциду українського народу, зокрема, через ліквідацію його культурної унікальності, зазначила Кравчук.

За словами депутатки, ці дії є частиною широкомасштабної геноцидної кампанії, що проводиться Росією проти українців.

Нагадаємо, ПАРЄ поставила хрест на легітимності Путіна й ухвалила відповідну резолюцію.

Також Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно ухвалила резолюцію про конфіскацію російських активів на користь України.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини