27 травня 2024, 08:36

Коли та за яких обставин Україна отримає від НАТО 100 млрд євро: в Альянсі задалися питанням – ЗМІ

Союзники по НАТО вимагають ясності щодо плану Столтенберга для України на 100 мільярдів євро.

Коли та за яких обставин Україна отримає від НАТО 100 млрд євро: в Альянсі задалися питанням – ЗМІ

Лідери країн НАТО вимагають ясності від Столтенберга, який у поточному році йде зі своєї посади, щодо фінансової підтримки України.

Ця фінансова допомога необхідна буде Києву на випадок, якщо у листопаді 2024 року президентом США буде Трамп, який під час передвиборчої кампанії неодноразово говорив про те, що не допомагатиме Києву, інформує ресурс Politico.

Вимагають деталей щодо цього плану навіть найзатятіші прихильники України. Вони не можуть зрозуміти, коли, де та за яких обставин Київ зуміє отримати таку велику суму грошей. Лідери НАТО хочуть отримати відповіді на свої запитання до липневого саміту Альянсу у Вашингтоні.

Чиновники заявляють, що план Столтенберга якийсь туманний, і вони очікують отримати якісь відповіді цього четверга або п'ятниці, коли у Празі відбудеться з'їзд глав МЗС НАТО.

Також ще не відомо, чи підтримають план Столтенбега Франція та Німеччина.

У Парижі хочуть витрачати ці гроші у рамках бюджету країн ЄС, але не НАТО. У Берліні не хочуть виділяти гроші раніше, ніж це було заплановано раніше.

Ще один європейський чиновник заявив, що особисто він не здивується, якщо підсумкова сума допомоги Києву буде у рази меншою, ніж анонсована генсеком НАТО.

Переговорний процес ще триває, він торкнеться як самої суми допомоги, так і способу її розподілу.

Навіть якщо у Празі будуть озвучені всі ключові пункти, рішення ще не буде винесено на обговорення, оскільки сама зустріч має "неформальний" характер.

Згідно з початковим планом Столтенберга, всі країни НАТО мали протягом п'яти років виділити Україні фінансування на 100 млрд євро, у такий спосіб Європа мала показати США, що вони й самі можуть подбати про Україну.

Раніше генсек НАТО закликав країни Альянсу дати добро Україні бити їхньою зброєю по військових об'єктах на території РФ.

Нагадаємо, за словами Столтенберга, саме Китай зі своїми технологіями дає право РФ все ще вести війну проти України.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини