27 травня 2024, 08:17

Кремль активізував таємну диверсійну кампанію в ЄС: у NYT озвучили деякі деталі

Американська розвідка зазначила збільшення диверсійних операцій з боку Кремля в ЄС на тлі постачання військової допомоги Україні.

Кремль активізував таємну диверсійну кампанію в ЄС: у NYT озвучили деякі деталі

Американська розвідка відзначила збільшення диверсійних операцій з боку Кремля в ЄС на тлі поставок військової допомоги Україні. З одного боку, ці операції поки що не є масштабними та проводяться на низькому рівні, але, з іншого боку, за ними точно стоїть Кремль, а головна мета - не дати змогу Заходу вчасно поставити Києву необхідну військову допомогу.

До таких диверсій можна віднести пожежу на одному з військових складів в Англії, мережі магазинів Ikea у Литві, житлових будинків у Латвії та лакофарбового заводу у Польщі, інформує ресурс The New York Times.

Не варто забувати і про арешт агентів, які готували диверсії на військових базах США в ЄС.

З одного боку, Кремль хоче сповільнити постачання зброї Києву, з іншого боку, РФ хоче показати, що навіть у країнах ЄС зростає кількість людей, які незадоволені наданням допомоги Україні у війні проти Москви.

За всіма цими рухами тіла стоїть спецслужба РФ. Експерти кажуть, що такими диверсіями Кремлю буде складно домогтися уповільнення поставок зброї Києву. Найімовірніше, Кремль просто хоче залякати європейців і змусити лідерів країн виділяти ще більше фінансів на логістику, щоб охороняти постачання зброї від точки А і до точки Б.

Також РФ діє дуже обережно, щоб у тій чи іншій диверсії не було прямої вказівки на Росію.

Кремль намагається вербувати місцевих жителів для проведення тієї чи іншої диверсії, щоб було менше підозр у бік РФ.

Уже у червні посли країн НАТО зустрінуться з директором нацрозвідки США Гейнс, яка має озвучити нову інформацію щодо диверсій у країнах ЄС.

Минулого тижня Туск припустив, що за підпалом ТЦ у Варшаві стоїть Кремль. А у Литві й Естонії навіть не сумніваються, що за пожежами на території їхніх країн стоїть Москва.

Раніше ми повідомляли, що на тлі авіакатастрофи за участю Раїсі білоруський диктатор терміново скликав засідання КДБ, щоб знайти диверсантів у його країні.

Нагадаємо, партизани з "Атеш" влаштували диверсію у Московській області, знеструмивши одну з точок ППО ЗС РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини