24 травня 2024, 07:53

Байден пропустить саміт у Швейцарії, однак Зеленського засмутить не цей факт – Bloomberg

Байден не буде на саміті у Швейцарії через передвиборчий збір коштів у Каліфорнії.

Байден пропустить саміт у Швейцарії, однак Зеленського засмутить не цей факт – Bloomberg

Байден не буде на саміті у Швейцарії через передвиборчий збір у Каліфорнії. На цьому зборі збираються бути присутніми зірки Голлівуду Джордж Клуні та Джулія Робертс, а також ексглава США Барак Обама.

Саміт у Швейцарії має відбутися у період із 15 до 16 червня, уже після зустрічі G7 в Італії, інформує агентство Bloomberg.

Байден відвідає День "Д" у Парижі та саміт G7, однак після Італії президент США, як і віцепрезидент, планують повернутися на батьківщину. Саме 15 червня у Лос-Анджелесі розпочнеться збір коштів для передвиборчої кампанії. Там планують бути Робертс і Клуні.

Перед виборами президента США у листопаді 2024 року Байден намагається відібрати голоси у Трампа у штатах, які все ще вагаються. Ба більше, ще минулого тижня стало відомо, що Трампу вдалося переплюнути Байдена у зборі коштів на вибори: 76 млн доларів проти 51 млн.

Однак на саміт до Швейцарії точно прибуде прем'єр-міністр Канади, канцлер Німеччини, прем'єр-міністр Японії та ін.

Джерело повідомляє, що Зеленського найбільше засмутить не відсутність Байдена, а представника Китаю. Пекін має тісні відносини з Москвою та може тим чи іншим чином впливати на Путіна.

У Китаї заявили, що візьмуть участь у саміті миру тільки за умови наявності представника від РФ. Кремль закликає країни Африки, Азії та Південної Америки не приїжджати на саміт.

Глава МЗС РФ також закликає всіх союзників РФ не їхати на саміт до Швейцарії.

Зеленський заявив, що він не кличе РФ на саміт, оскільки Москва буде тільки вставляти палиці у колеса та ветувати всі пропозиції.

Раніше ЗМІ озвучили кількість країн і лідерів, які прибудуть на саміт миру до Швейцарії.

Нагадаємо, Японія має переконати Бразилію, а Італія - Індію, щоб її представники були на саміті у Швейцарії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини