23 травня 2024, 09:47

Ні чи, скоріше, так? Блінкен відповів конгресменам США щодо ударів ЗСУ американською зброєю по РФ

Конгрес США схвалив виділення Україні військової допомоги та не вводив обмежень на її використання, нагадав Майкл Маккол.

Ні чи, скоріше, так? Блінкен відповів конгресменам США щодо ударів ЗСУ американською зброєю по РФ

Конгрес США схвалив виділення Україні військової допомоги та не вводив обмежень на її використання, нагадав Майкл Маккол. З одного боку, Вашингтон спочатку заявив, що не схвалює удари американською зброєю по території РФ. Але і, з іншого боку, Україна сама має право ухвалювати рішення куди, чим і як бити, заявив держсекретар США Блінкен.

Сьогодні, 23 травня, Блінкен виступав перед комітетом Палати представників із закордонних справ. Під час засідання Маккол наголосив, що ЗС РФ перебувають у безпосередній близькості від кордону, щоб за деякий час атакувати як позиції ЗСУ, так і мирні міста, інформує CNBC TV.

Однак у Білому домі ввели заборону на використання Україною зброї поза її кордонами, заявив Маккол. Тоді ж чиновник поцікавився у Блінкена, а чи не змінить Білий дім свою позицію, щоб у Києва не були зв'язані руки.

Держсекретар заявив, що США з перших днів війни підтримують Київ, надаючи озброєння. Тільки Україна ухвалює рішення, як ним розпорядитися на полі бою, щоб ефективніше захищатися від ворожих атак.

Маккол також нагадав Білому дому, що Конгрес, виділяючи військову допомогу Україні, не вводив жодних обмежень.

Політик звинуватив у цих діях як Білий дім, так і Саллівана. Маккол попросив Блінкена передати Білому дому, щоб там якнайшвидше зняли будь-які обмеження, які "шкідливі та небезпечні для всього українського народу".

Раніше ми повідомляли, що Маккол за допомогою карти показав Блінкену, як обмеження щодо американської зброї шкодять Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини