22 травня 2024, 07:39

Не обійшлося без Путіна: Шольц розповів своє ставлення до плану НАТО щодо безпольотної зони в Україні

Канцлер Німеччини Шольц виступає проти планів НАТО щодо створення безпольотної зони на Заході України.

Не обійшлося без Путіна: Шольц розповів своє ставлення до плану НАТО щодо безпольотної зони в Україні

Канцлер Німеччини Шольц виступає проти планів НАТО щодо створення безпольотної зони на Заході України. За його словами, такий план призведе тільки до того, що всі країни НАТО будуть автоматично залучені у війну. У підсумку сама Німеччина перетвориться на "партію війни", що спричинить непередбачувану реакцію Путіна.

Про це заявив Шольц під час передвиборчого турне у Карлсруе, інформує ресурс Bild.

Канцлер Німеччини закликає Захід не ухвалювати рішення "з піною біля рота", а підійти до цього питання "розсудливо".

Шольц сказав, що в основі "безпілотного неба" над Україною лежить документ на 10 сторінок, який підготували 14 травня ексглава НАТО Расмуссен і українська сторона. Сам же документ вони хочуть анонсувати у липні під час саміту НАТО у Вашингтоні.

Головна мета документа - показати Путіну, що Україна майже країна НАТО й Альянс не дозволить Кремлю отримати хоч якусь вигоду. Захід цим документом має надіслати чіткий сигнал Путіну, що йому час покласти край війні.

Також у документі йдеться про створення "щита захисту" ППО на Заході України. Таким чином, НАТО захищає не тільки свої кордони від ракет і дронів, а й саму Україну.

Києву такий план дасть змогу перекинути свої системи ППО на Схід України, щоб захищати від атак Харків, Дніпро, Запоріжжя тощо.

Шольц заявив, що цей план повертає його у 2022 рік, коли Київ також хотів, щоб Захід збивав усі російські літаки у небі над Україною.

Канцлер Німеччини боїться, що таким чином НАТО буде безпосередньо залучений у війну проти РФ.

Нагадаємо, Шольц розповів, на які цілі буде виділено Україні заморожені активи РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини