17 травня 2024, 11:12

Шрі-Ланка хоче повернути своїх громадян, яких обманом заманили в армію Росії та кинули на фронт в Україну

Щонайменше 16 жителів Шрі-Ланки вже загинули, воюючи за РФ проти України, та це тільки за офіційними даними.

Шрі-Ланка хоче повернути своїх громадян, яких обманом заманили в армію Росії та кинули на фронт в Україну

Держава-агресор Росія стала фігурантом ще одного дипломатичного скандалу, пов'язаного з маніпулятивним вербуванням громадян третіх країн на війну в Україні. Так, острівна держава Шрі-Ланка дізналася про загибель своїх громадян на так званій "СВО" та тепер направляє делегацію до РФ для детального розслідування обставин події, інформує Reuters.

У Міністерстві оборони Шрі-Ланки заявили, що на війні в Україні загинули щонайменше 16 громадян цієї країни, з ідентифікованих це головним чином військовослужбовці у відставці.

До відповідної делегації, яка поїде з візитом до Росії, увійдуть міністр оборони Шрі-Ланки Камаль Гунаратне, а також експосол Росії.

Як пише видання, російські вербувальники здійснювали незаконну діяльність, заманюючи до своєї окупаційної армії переважно колишніх військовослужбовців Шрі-Ланки. Довірливим остров'янам обіцяли високі зарплати та громадянство РФ.

Також, як пишуть кореспонденти, реальні цифри воюючих і загиблих в Україні громадян Шрі-Ланки набагато більші, ніж офіційні.

Підкреслюється, що керівництво Шрі-Ланки вже отримало понад 280 скарг від членів родин тих громадян, які нелегально приїхали воювати проти України у складі армії РФ і підрозділів найманців.

Крім того, за даними агентства, на території Шрі-Ланки затримали вже щонайменше 7 осіб, пов'язаних із незаконним вербуванням чоловіків у російські війська.

"Складність полягає насамперед у тому, щоб визначити точну кількість таких осіб у Росії. Неофіційні дані свідчать, що це близько 600-800 шріланкійців", - пише Reuters.

Нагадаємо, РФ обманом завербувала в армію і громадянина Індії: з'явилася звістка про його смерть.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини