16 травня 2024, 07:00

Заявку Грузії на вступ до ЄС заморозять через "російський" закон – FT

Скандальний законопроєкт про іноагентів віддаляє Грузію від членства в Європейському союзі.

Заявку Грузії на вступ до ЄС заморозять через "російський" закон – FT

Грузія опинилася перед ризиком заморозки своєї заявки на членство в Євросоюзі. Це сталося через скандальний законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який просуває правляча проросійська партія "Грузинська мрія".

Про це пише Financial Times, посилаючись на три поінформовані джерела в ЄС.

Минулого вівторка, 14 травня, парламент Грузії ухвалив у 3-му читанні проєкт закону про іноземних агентів, що спричинив масові протести та заворушення у країні. Президент уже пообіцяла накласти на документ вето, однак у "Грузинської мрії" є голоси для подолання цієї заборони.

На Заході дуже незадоволені процесами, що відбуваються у Грузії. У ЄС почали підготовку до заморозки заявки країни на вступ.

"Ми дуже чітко дали зрозуміти, що це (ухвалення у Грузії закону про іноагентів - ред.) зупинить переговори (про вступ до ЄС - ред.). Грузинський уряд знає, яким буде результат", - розповіло джерело.

Ще два єврочиновники підтвердили інформацію. За їхніми даними, переговори про вступ Грузії до ЄС буде зупинено "на невизначений термін", щойно скандальний законопроєкт набуде чинності.

Проєкт закону "Про прозорість іноземного впливу" є майже повною копією того, який у грудні 2022 року було ухвалено у Російській Федерації. Він є знаряддям репресій у руках диктатора РФ Володимира Путіна та його режиму, який дав змогу зачистити у країні залишки опозиції та інакомислення. Осіб та організації, які Кремль вважає неугодними або небезпечними для себе, таврують як "іноземні агенти" та позбавляють прав. Більшість із них були змушені або згортати свою публічну діяльність, або тікати з країни. Очевидно, подібну долю партія "Грузинська мрія" тепер підготувала і Грузії.

З квітня у країні тривають масові акції протесту проти законопроекту про іноагентів. Під час останніх акцій у центрі Тбілісі збиралися вже сотні тисяч людей, що надзвичайно багато для країни з 3,7 млн населення. Кілька разів протести вилилися у сутички з поліцією, яка застосовує проти громадян водомети, сльозогінний газ і гумові кулі. Активістів масово затримують.

Таку гостру незгоду народу Грузії правляча партія "Грузинська мрія", що має тісні зв'язки з Москвою, вперто ігнорує.

Раніше повідомлялося, що спецслужби Грузії повторюють наративи Кремля.


Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини