15 травня 2024, 11:44

Франція та Нідерланди домагаються санкцій ЄС проти всіх фінустанов світу, які допомагають армії РФ

Ця пропозиція може увійти до 14-го пакету санкцій Євросоюзу проти РФ, який здебільшого буде спрямований на боротьбу з обходом раніше введених обмежень.

Франція та Нідерланди домагаються санкцій ЄС проти всіх фінустанов світу, які допомагають армії РФ

Париж і Амстердам закликають партнерів по ЄС включити до чергового 14-го пакету санкцій щодо Росії пункт, у якому передбачено введення серйозних обмежень проти будь-якої фінансової установи світу, що допомагає оплачувати РФ товари або технології військового чи подвійного призначення.

Про це пише агентство Reuters, у розпорядженні якого опинився текст пропозиції.

"Нідерланди та Франція пропонують запровадити правове підґрунтя, яке передбачає заборону на операції з фінустановами у РФ або третіх країнах, якщо Рада визначить, що ці організації беруть участь в операціях, які підтримують армію РФ", - ідеться у документі.

На думку ініціаторів, ця заборона серйозно вплине на можливість здійснювати операції з постачання у РФ товарів для війни з Україною фінустановами Близького Сходу, Туреччини або навіть Китаю, оскільки вони будуть піддані ризику втратити доступ до фінансового сектору Європи.

Проти цього пункту у новому пакеті санкцій ЄС можуть виступити Угорщина та Німеччина, яка побоюється втрати тісних економічних контактів з Китаєм. Раніше повідомлялося, що він може продавати у Росію компоненти для виготовлення зброї.

Цю пропозицію посли країн ЄС мають обговорити сьогодні, а сам 14-й пакет антиросійських санкцій Євросоюзу може бути ухвалено вже у червні.

Раніше ми повідомляли, що з нагоди другої річниці агресії Євросоюз запровадив уже 13-й за рахунком пакет санкцій проти Росії.

Також вперше ЄС вводить санкції проти російського СПГ.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини