23 квітня 2024, 11:05

Шведські військові викрили "тіньовий флот" РФ у шпигунстві, розповівши про дивні знахідки у Балтійському морі

Уперше Військово-Морський флот Швеції підтвердив, що стежить за підозрілими переміщеннями росіян в акваторії Балтики.

Шведські військові викрили "тіньовий флот" РФ у шпигунстві, розповівши про дивні знахідки у Балтійському морі

Безпрецедентний випадок стався у Стокгольмі: вперше Військово-Морські сили Швеції викрили так званий "тіньовий флот" країни-агресора Російської Федерації у відвертому шпигунстві в акваторії Балтійського моря. Шведські військові заявили, що росіяни ведуть протизаконну розвідувальну діяльність на морській території, що підтверджують незвичайні знахідки, інформує SVT.

За словами шведської сторони, цей "тіньовий флот" РФ щодня переміщається Балтійським морем із кількома сотнями тисяч тонн нафтопродуктів на борту. Своєю чергою, ВМС Швеції стежать за подібними діями, й у них є документальні підтвердження, що деякі з російських суден застосовуються для шпигунської діяльності, наприклад, сигнальної розвідки - перехоплення комунікацій іноземних кораблів.

"Ми знаходимо антени та щогли, які не належать звичайним риболовецьким суднам, тому зрозуміло, що у того, що рухається у морі, іноді є й інші цілі, пов'язані з їхньою діяльністю", - заявила контр-адмірал Єва Скуг Хаслум, начальник ВМФ Швеції.

За її словами, у діяльності російського "тіньового флоту" є військові аспекти.

"Те, що відбувається зараз через санкції проти Росії, може бути трагедією як у сфері безпеки, так і екології", - попереджає вона.

За словами Хаслум, російські кораблі цілком можуть бути використані у гібридних операціях, наприклад, таке судно може зайти у шведський порт під "легендою" пошуку аварійного порту, а насправді виконувати завдання спецслужб.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини