19 квітня 2024, 09:11

США заблокували проєкт про прийняття Палестини в ООН – президент Махмуд Аббас відреагував

Підкреслюється, що поки немає впевненості щодо того, чи відповідають палестинці критеріям членства в ООН як держави.

США заблокували проєкт про прийняття Палестини в ООН – президент Махмуд Аббас відреагував

Представники США наклали вето на заявку Палестини бути повноправним членом Організації Об'єднаних Націй, пише Reuters.

"Бан" від американців було накладено на проєкт резолюції про прийняття Палестини як повноправного члена Організації, представлений Алжиром.

Примітно, що за підтримку документа проголосували 12 членів Радбезу, зокрема РФ і Китай. Зі свого боку, Швейцарія та Великобританія утрималися, а Вашингтон проголосував проти.

Заступник прес-секретаря Держдепартаменту США Ведант Патель, коментуючи вето, наголосив, що наразі немає впевненості й одностайності щодо питання, чи відповідає Палестина критеріям членства в ООН як держави.

"Найшвидший шлях до державності для палестинського народу лежить через прямі переговори між Ізраїлем і палестинською адміністрацією за підтримки США й інших партнерів, які поділяють цю мету", - сказав Патель.

Таким чином американська сторона натякнула, що торік, влаштувавши напад на Ізраїль, палестинці, очолювані радикальними ісламістами ХАМАС, самі ускладнили собі завдання ухвалення в ООН.

Це зазначив і посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан. За його словами, палестинці не відповідають критеріям, що дають змогу бути повноправним членом ООН. Серед критеріїв він назвав такі: постійне населення, певна територія, уряд і здатність вступати у відносини з іншими країнами.

Президент Палестини Махмуд Аббас, коментуючи рішення Вашингтону накласти вето на резолюцію, заявив, що це "несправедливо, неетично та невиправдано". Але при цьому він, як і очікувалося, абсолютно не визнає того факту, що саме атака на Ізраїль і бойові дії, що тривають після неї, якраз найбільше гальмують процес прийняття його держави в ООН.

Відомо, що Палестина намагається отримати визнання як повноправної держави-члена ООН від 2011 року й наразі має статус "держави-спостерігача" без членства в Організації.

Як повідомлялося раніше, наприкінці січня арабські країни запропонували Ізраїлю створити Палестинську державу в обмін на відносини з Саудівською Аравією.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини